Здоровий спосіб життя

А ви хочете прожити довге та щасливе життя? Тоді давайте розбиратися, що впливає на наші відчуття та які корисні звички нам можуть в цьому допомогти.

Розпочнемо із розмови про здоровий спосіб життя.

Ще зі шкільних підручників та уроків основ здоров’я ви знаєте, що здоровий спосіб життя – це всі дії, які спрямовані на те, щоб зміцнювати організм та покращувати загальне самопочуття.

Як наслідок: хороший настрій, відмінне травлення, чиста шкіра, рівна осанка, відсутність зайвої ваги. Круто, скажіть? І це тільки частинка переваг від здорового способу життя. Готові поділитися з вами усіма порадами, які випробували на собі. І скажемо по секрету: нам подобається!

7 порад для здорового способу життя

Будьте фізично активними

розпочинайте день із зарядки. 2-3 хвилини вправ розімнуть усе тіло та додадуть вам ранкової бадьорості. Не знаєте, які вправи робити? Ловіть відеоурок за посиланням: https://youtu.be/wHxuIMUK9d4

  • гуляйте на свіжому повітрі. Замініть користування транспортом на пішу прогулянку в університет чи на роботу. Оганізуйте з друзями пікнік в парку. Замість чергової серії серіалу оберіть прогулянку з братом, сестрою, другом чи наодинці;
  • катайтеся на велосипеді. Для багатьох з нашої команди велосипед – це просто незамінний друг. Тут і фізична активність, і можливість відвідувати навколишні поселення, і відсутність заторів. Якщо любите кататися на велосипеді – кличте нас і помандруємо разом;
  • грайте в спортивні ігри: футбол, волейбол, баскетбол, теніс, водне поло. Гарний час з друзями та користь для організму гарантовані;
    запишіться на спортивні заняття. Плавання, гімнастика, карате чи танці – знайдіть те, що подобається саме вам. А ефект не забариться, будьте певні.

Стежте за режимом сну

  • щодня засинайте та прокидайтеся в той самий час. Навіть на вихідних;
  • щодня спіть не менше 7-8 годин. Найбільш сприятливий час для сну – між 10 вечора та 6 ранку;
  • за 2-3 години до сну старайтесь не вживати фастфуд, м’ясо, солодощі та фрукти. Такі продукти продовжують перетравлюватися під час сну і не дають організму повноцінно відпочити. Також не рекомендуємо перед сном пити каву, чай та інші напої з вмістом кофеїном.

Обирайте правильне харчування

  • вживайте багато овочів та фруктів;
  • пийте достатню кількість води;
  • стежте за кількістю солодощів у вашому раціоні;
  • старайтесь споживати різноманітну їжу, яка багата на вітаміни та корисні мікроелементи;
  • спробуйте вживати якомога менше жирної їжі, фастфуду, чіпсів, газованих напоїв.

Здорове харчування подарує вам достатньо енергії під час дня, покращить розумову активність. А крім цього ви спостерігатимете зовнішні зміни: розгладиться шкіра, зникнуть висипання, з’явиться омріяна талія, підтягнеться все тіло. Хіба ж не вартує це все того, щоб змінити свої харчові звички?

Детально про правила здорового харчування та секрети стрункості читайте в розділі Правила харчування

Обмежте вживання алкогольних напоїв

Безпечної дози алкоголю не існує. Навіть келих вина чи пляшка пива впливають на організм. Алкоголь діє на кожну клітину організму. Саме він сприяє розвитку раку підшлункової, стравоходу, печінки, прямої кишки, молочної залози. Особливо небезпечне отруєння організму, викликане спиртними напоями домашнього приготування. Наприклад, самогон містить у своєму складі такі отрути, як метиловий спирт, ефіри, фурфурол, сивушні масла. Чи маєте ви бажання отруювати свій організм?

Відмовтеся від куріння

Тютюновий дим містить понад 7000 хімічних елементів. З них щонайменше 250 є токсичними, тобто отруйними, а 70 викликають онкологічні захворювання. Куріння спричиняє хвороби дихальних шляхів та астму, онкологічні захворювання, хвороби серця, інфаркт, інсульт, захворювання судин і, навіть, безпліддя.

Думаєте, що краще тоді перейти на електронні сигарети? Аж ніяк. Вейпи, як і звичайні сигарети, містять в собі нікотин, токсичні речовини та канцерогени, які викликають розвиток ракових клітин. Все це шкідливо впливає на мозок, серце і легені курця.

Куріння небезпечне не тільки для курців. Якщо ви вдихаєте тютюновий дим, то також підпадаєте під ризик розвитку хвороби. Тому не куріть самі і не вдихайте дим біля тих, хто курить.

Не піддавайтесь на пропозиції спробувати наркотики

Наркотики – це речовини, які впливають на поведінку людини, її психіку та свідомість. Найбільше наркотики небезпечні тим, що швидко викликають залежність і призводять до наркоманії. Наркоманія – це захворювання, при якому самопочуття та стан людини цілком залежить від наявності в організмі наркотика. А якщо людина не приймає чергову дозу, – розвивається синдром відміни. Це важкий стан, який супроводжується судомами, сильним болем у м’язах і внутрішніх органах.

Речовини наркотику сильно впливають на роботу головного мозку та нервову систему. Саме тому наркоман втрачає контроль над своєю поведінкою. А якщо отримає передозування, – велика ймовірність, що він помре.

Наркомани ризикують отримати ВІЛ-інфекцію чи інші захворювання, які передаються через кров. Все це через спільні шприци, які використовуються для введення дози декількома людьми.

Як бачите, нічого веселого в наркотиках нема. Це зовсім не гра і не метод здатися крутим в очах однолітків. Навіть один раз може закінчитися залежністю.
Але якщо навіть і сталося так, що ви спробували наркотики, а тепер шукаєте підтримку та способи зав’язати, – ми поруч. Можете писати нам в соцмережах або анонімно тут у чаті.

Відвідуйте лікарів

хоча б раз в рік проходьте обстеження в свого сімейного лікаря та здавайте аналіз крові, сечі, робіть за рекомендацією лікаря флюорографію легень;

у вас має бути підписана декларація зі своїм сімейним лікарем. Якщо ви цього ще не зробили, – переходьте за посиланням, де покроково описано, як підписати декларацію: https://ehealth.gov.ua/yak-obraty-likarya/

раз в рік відвідуйте стоматолога для профілактичного огляду;

дівчатам після початку статевого життя рекомендуємо регулярні візити до гінеколога;

якщо маєте будь-які скарги чи симптоми, – не тягніть, а якомога швидше зверніться до спеціаліста. Не знаєте контактів хороших фахівців? Запитайте поради у знайомих. Або напишіть нам і отримайте рекомендацію перевірених лікарів.

А загалом, залишайтесь на позитиві!) Не хвилюйтеся без причини, не зациклюйтеся на своїх недоліках чи невдачах. Ну і зовсім не варто проливати 10 літрів сліз після розставання з хлопцем.

З кожної ситуації є вихід, усе можна поправити. Життя часто налагоджується навіть без нашого впливу.

Ми впевнені, що маленькими кроками можна дійти до великої мети. Якщо хочете бути здоровими завтра, то подбайте про це вже сьогодні.

Давайте крутити педалі здорового способу життя разом!

Ваші коннектики