Все, що тобі треба знати про секс

З певного віку ви зауважите потяг до протилежної статі. Розпочнеться все з першої симпатії, метеликів у животі, перших поцілунків. В майбутньому ви ж дозрієте і фізіологічно, і психологічно до чогось більшого та отримаєте здатність до продовження роду. З цією метою природа створила секс.

Що таке секс і які бувають види сексу

Секс – це близькі людські взаємини, які спрямовані на задоволення статевого потягу і зумовлені інстинктом розмноження. Секс має на меті задоволення фізіологічних потреб людини та продовження життя через настання вагітності. В ідеалі секс має відбуватися між двома особами, які поєднані почуттям любові та закоханості.
Найвищою точкою задоволення під час статевого акту є оргазм. Жіночий та чоловічий оргазми різні за тривалістю, проявом та відчуттями. Оргазм для жінок характерний мимовільним скороченням м’язів тазового дна та відчуттям повного розслаблення тіла. Ознакою чоловічого оргазму є вихід сперми.
Секс буває різним, коротко поговоримо про основні його види.

Види сексу:

  • вагінальний секс: пеніс чоловіка ритмічно проникає у вагіну жінки
  • анальний секс: пеніс чоловіка проникає в анус жінки (задній прохід)
  • оральний секс: пестощі статевих органів язиком та губами. Коли чоловік цілує жіночу вагіну, – це називається кунілінгус. Коли ж жінка ротом ласкає чоловічий пеніс, – цей процес називається мінетом
Обирайте і погоджуйтесь лише на такий вид сексу, який подобається вам. Приносити себе у жертву, щоб задовольнити партнера, не потрібно.
Оскільки найбільш поширеним є саме вагінальний секс, то більш детально поговоримо саме про нього.

Вагінальний секс: що вам потрібно знати

Позиції. Для проникнення пенісом у піхву є багато різних позицій. Обирайте з партнером такі, які будуть приносити найбільше задоволення вам обом. З переліком позицій ви можете ознайомитися в інтернеті або в спеціальній книжці під назвою “Камасутра”.
Лубриканти. Для того, щоб проникнення відбулося легко та приємно, ви маєте бути достатньо збудженими. Приділіть спершу час для поцілунків, дотиків, ласк і лише після цього переходьте до сексу. Ознакою достатнього збудження дівчини є виділення слизу з піхви, який діє, як природня змазка для більш делікатного проникнення пеніса. Проте навіть у добре збудженої дівчини може бути замало слизу. Через це можливі неприємні відчуття тертя та мікротріщини у вагіні. В такому випадку використовуйте лубрикант. Лубрикант – це гель-змазка для зволоження статевих органів. Зазвичай лубриканти підходять всім, але не виключено, що у вас може виникнути алергічна реакція на якийсь з компонентів. Придбати лубрикант можна в аптеці, магазинах з товарами для краси і здоров’я, секс-шопі чи інтернеті.
Захворювання, які передаються статевим шляхом (ЗПСШ). Окрім насолоди і користі секс також може принести і небажані хвороби. Існує ряд інфекцій, які передаються статевим шляхом і є поширеними як серед чоловіків, так і жінок. Серед найбільш поширених захворювань ВІЛ, герпес, сифіліс, гепатити В і С, гонорея, молочниця та інші. Прикрість цих інфекцій в тому, що організм не виробляє проти них імунітет і вони щоразу потребують нового лікування.

Є два способи, як застерегти себе від ЗПСШ. Перший з них – це обом партнерам здати аналізи та пройти обстеження на наявність інфекцій. Другий спосіб – під час сексу користуватись презервативом. Не варто довіряти простим словам, що ”я здоровий, ти що мені не віриш?”. Це питання не довіри, а вашого здоров’я. А якщо людина по-справжньому любить, то пройти обстеження чи вдягнути презерватив не викличе для неї жодних проблем.

Ми зачепили тему презервативів, тому давайте поговоримо про засоби контрацепції більш детально.

Все, що ви маєте знати про контрацепцію

Контрацепція – це протизаплідні методи, які мають на меті запобігти вагітності.
Найбільш поширені методи контрацепції:
  • протизаплідні таблетки
  • внутрішньоматкова спіраль
  • перерваний статевий акт
  • календарний метод планування
  • презерватив
Протизаплідні таблетки є сильним гормональним препаратом. Такий засіб перешкоджає виходу яйцеклітини з яєчників. Тобто не відбувається овуляція і практично відсутня можливість зустрічі яйцеклітини зі сперматозоїдом. Вагітність таким чином не настає. Але використання протизаплідних таблеток не виключає захворювання, які передаються статевим шляхом.
Приймати рішення про прийом гормональних препаратів маєте ви разом з лікарем. Адже тільки він може підібрати препарат, який підійде саме вам. Серед поширених наслідків прийому протизаплідних таблеток ризик розвитку раку шийки матки, чутливість грудей, порушення менструального циклу, зміна природного статевого потягу, вплив на печінку і нирки, депресії.
Внутрішньоматкова спіраль вводиться у матку жінки. Спіраль блокує просування яйцеклітини. Крім цього вона створює середовище, в якому сперматозоїди не здатні проникнути в матку, а навіть запліднена яйцеклітина не може закріпитися в ній. Можливими побічними ефектами використання спіралі є порушення менструального циклу, запальні захворювання матки, біль внизу живота та під час сексу.
Перерваний статевий акт полягає у виведенні пеніса з піхви до початку виходу сперми. Метод не надто надійний, бо маленька кількість сперми може виділитися ще до початку еякуляції. А також перерваний акт шкідливий для чоловічого здоров’я.
Календарний метод планування базується на визначенні плідних та неплідних днів. З розділу Часті питання про місячні (+ посилання на статтю) ми вже знаємо з вами, що найбільш плідними днями є період овуляції. Але цей метод також не надійний, бо завагітніти жінка може впродовж будь-якого дня циклу.
Останній метод контрацепції – використання презервативу – є найбільш простим і поширеним, тому розглянемо його детальніше.

Що необхідно знати про презервативи

Презерватив – це латексний чехол, який надягається на пеніс чоловіка. Він служить бар’єром між спермою та маткою жінки. Також презерватив знижує ризик захворювань, які передаються статевим шляхом.
Презерватив призначений тільки для одноразового використання. В жодному разі не використовуйте його повторно, не вивертайте і не мийте. Використали презерватив – відправте його у смітник.
Здебільшого всі презервативи виготовлені з латексу. Але є також й з інших матеріалів, якщо у вас алергія на латекс.
Щоб не пошкодити латексну основу презерватива, не використовуйте під час сексу жодні косметологічні засоби (креми, олії тощо). Якщо потрібна додаткова змазка для пом’якшення тертя, – візьміть лубрикант.
Презервативи мають кілька розмірів. Використовувати презерватив необхідно тільки свого розміру. Для цього необхідно виміряти довжину та діаметр пеніса в збудженому стані (ерекції).
Не використовуйте декілька презервативів одночасно. Додаткового захисту це не створить. Навпаки буде відбуватися постійне тертя між шарами латексу, від чого можливе пошкодження і розриви презерватива.
Не відкривайте упаковку презерватива зубами, ножицями чи будь-якими гострими предметами. Навіть найменша дірка зведе користь від презерватива до нуля. Відкривати презерватив слід руками, акуратно та неквапливо.
Завжди перевіряйте термін придатності та цілісність упаковки. Старий презерватив може порватися, що не гарантує захищеного статевого акту.
Зберігайте презерватив в сухому прохолодному місці. Під дією високої чи низької температури латекс руйнується, що також може призвести до розриву презерватива.
Давайте підсумуємо: ми з вами вже знаємо, що таке секс і які бувають його види, що таке лубрикант і які є захворювання, що передаються статевим шляхом. Також ми розібралися в методах контрацепції та правилах використання презерватива.
Ми підготували для вас продовження розповіді, де говоримо про досвід першого сексу, як підготуватися до статевого акту та на що слід звернути особливу увагу.
Чекаємо вас в другій частині нашої розмови Як підготуватися до сексу
Будьте розсудливими і керуйтеся не тільки емоціями, а й розумом.
Ваші коннектики