Перший секс. Підготовка до сексу

Друже, вітаємо вас в другій частині нашої розмови про секс. З попереднього розділу ви вже знайомі з поняттями вагінального сексу, оргазму, лубриканта, мінета, еякуляції, контрацепції та презерватива. Ми не будемо уже повертатися до пояснення термінології. Тому якщо ви розпочали вивчати тему сексу з цього розділу, щиро рекомендуємо спершу прочитати першу частину Секс і контрацепція (+ посилання на статтю), а тоді повертатися сюди назад.

Ну а ми продовжуємо. І пропонуємо поговорити про готовність до першого сексу, як до нього підготуватися та що слід враховувати під час кожного статевого акту.

Впевнені, вам буде цікаво!

Перший секс

Свій перший раз ви, швидше за все, пам’ятатимете все життя. До нього треба бути зрілим фізіологічно та психологічно. А провести його найкраще з людиною, якій довіряєте і яку любите.

Фізіологічна зрілість означає готовність організму до зачаття, народження та годування груддю дитини. Повну статеву зрілість хлопці та дівчата досягають приблизно у віці 16-18 років. У хлопців завершується розвиток статевих органів, зміцнюється мускулатура тіла. В дівчат налагоджується менструальний цикл, укріплюються стінки піхви, розвивається нервова система. І в хлопців, і в дівчат в цьому віці завершується розвиток гормональної системи організму.

Сексуальний дебют у віці 13-15 років несе ризик мікротравм піхви. Нервова та гормональна системи ще не повністю розвинені, тому підлітки не здатні отримати повноцінного задоволення. Натомість можуть відчувати розчарування, сором та отримати психологічну травму на все життя.

Коли вступати в сексуальні відносини? Це вирішувати тільки вам. За законом України секс між неповнолітніми особами не карається законом. А ось якщо ваш партнер уже досяг 18 років, то для сексу з ним вам має бути не менше 16 років. В будь-якому випадку ми говоримо про добровільну згоду на статевий контакт.
Скільки б вам не було років, якщо вас домагаються, торкаються без вашої згоди, – це привід звернутися по допомогу та відстоювати свої права. Якщо не знаєте, як написати заяву чи подати в суд, – ми допоможемо.

Незайманість та дівоча пліва. До початку першого статевого акту хлопець чи дівчина є незайманими. Перший секс вважається сексуальним дебютом.
У дівчат є спеціальна тканинна перетинка, яка прикриває вхід до піхви. Називається вона дівочою плівою або гіменом. Під час перших статевих контактів вона найчастіше розривається або розтягується. Дівчина може відчувати біль та помітити трішки крові. Але це дуже індивідуально. Наявність болю та крові є можливою, але не обов’язковою.

Декілька порад для вашого першого сексу (і не тільки першого):

пізнайте людину. Ходіть разом на побачення, спілкуйтеся, цілуйтеся. Навіть сварки чи конфлікти можуть вам багато розказати про людину. Варто пересвідчитись, що ваш партнер вас цінує і має зацікавлення у вас, як в особі, а не тільки у вашому тілі;

робіть це виключно за власним бажанням. Не тому, що всі вже мали, а ви ще ні. Не тому, що партнер наполягає або погрожує розірвати стосунки. Не на зло колишньому чи колишній. А тільки тому, що цього хочете ви;

скажіть відверто, що це ваш перший раз. У вас та вашого партнера можуть бути різні уявлення про ваш перший спільний секс. Тому все варто обговорити напередодні;

оберіть зручне місце. Для першого досвіду найкраще підійде зручне ліжко та безпечні умови. Секс в екстравагантних місцях та найбільш брутальні фантазії краще відкласти до наступних статевих актів. Подбайте також, щоб поруч була ванна кімната з душем та туалетом;

будьте тверезі. В стані алкогольного сп’яніння знижується критичність мислення. Так можна легко погодитися на секс без презерватива. Наслідки ви знаєте. Також алкоголь знижує чутливість і ви отримаєте не таке яскраве задоволення;

використовуйте презерватив. Завагітніти чи отримати інфекцію можна з першого разу. Тому наполягайте на використанні презерватива. Якщо чуєте різку відмову, докори чи крики, – задумайтеся, чи поруч з вами саме та людина;

будьте ніжними та добре збудженими. Не спішіть відразу переходити до проникнення. Розпочніть із дотиків, ласк, поцілунків. Якщо природної змазки дівчини буде недостатньо, – використайте лубрикант;

не терпіть біль. Якщо відчуваєте дискомфорт, – скажіть про це партнеру. Зробіть перерву, використайте більше лубриканту і тоді спробуйте ще раз. Якщо біль не минає, краще відкласти секс до іншого разу;

якщо передумали – зупиніться. Може бути і таке, що ви передумаєте, не захочете продовжувати. Скажіть про це партнеру. Реакція може бути різною, але вона також покаже, чи перед вами гідна людина;

не імітуйте. Оргазм в хлопців наступає значно швидше, ніж в дівчат. Зрештою, для обох партнерів він може не настати взагалі. Тому зосередьтеся на отриманні задоволення від самого процесу та почуттях до людини, яка поруч;

зберігайте приватність. Секс стосується лише вас та вашого партнера. Розказувати кожному другу, яка у вас була ніч, не зовсім доречно. А найкраще обговорити з партнером, що б він хотів залишити в цілковитій таємниці.

Вас ще можуть цікавити відповіді на наступні питання:

Скільки часу має тривати секс?

Все залежить виключно від ваших уподобань, тривалості прелюдії та фізіологічних особливостей. В середньому статевий акт триває від 1 до 10 хвилин.

Як часто можна займатися сексом?

Стільки, скільки вам хочеться. Головне якість, а не кількість.

Чи можна завагітніти, ковтаючи сперму?

Ні. Сперматозоїди гинуть у шлунку та перетравлюються в організмі. А ковтати сперму, чи ні – вирішувати вам. Робити це варто тільки тоді, коли цього хочете ви.

Що робити, якщо сперма попала на статеві губи чи піхву?

Якщо ви не плануєте вагітність, тоді найперше – швидко вмитися. При контакті з водою сперматозоїди втрачають свою рухливість. Шанс на зачаття знижується. Після цього одразу підіть до гінеколога. Лікар вас огляне та при потребі підбере екстрені контрацептиви, які запобіжать настанню вагітності.

Ми бажаємо вам лише приємних відчуттів від сексу! Бережіть своє здоров’я та займайтеся сексом з тим, кого дійсно любите.

В разі будь-яких питань чи неприємних ситуацій ви завжди можете звернутися на Національну дитячу гарячу лінію. Телефонні виклики безкоштовні: 0800 500 225 / 116 111.

Або пишіть нам. Не соромтеся ставити навіть найбільш відверті питання. Якщо відчуваєте потребу, – ми поруч!

Ваші коннектики