Токсичні стосунки: що це таке і як їх розірвати

Закоханість, романтичні моменти та спільний час з коханою людиною – це прекрасно. Це робить наше життя яскравішим.

Але якщо вашим обранцем стала токсична людина, то з часом емоції тьмяніють, а відносини вже не приносять попереднього задоволення. І загроза таких відносин не тільки у власних відчуттях. Ви можете потрапити в ситуацію тотального контролю, маніпуляцій і, навіть, фізичного насилля.

Нам дуже хочеться застерегти вас від таких стосунків. А якщо ви вже перебуваєте в них, то допомогти з них вийти. Тому давайте визначимо, що таке токсичні стосунки, як їх розпізнати і, головне, як розірвати такі відносини.

Що таке токсичні стосунки і як їх розпізнати

Токсичні стосунки – це стосунки, які несуть емоційний та психологічний дискомфорт.

Ознаками токсичних стосунків є такі ситуації:

  • після спілкування з партнером ви відчуваєте себе пригніченими
  • ви стаєте невпевненими у собі
  • ви починаєте уникати зустрічей з цією людиною
  • ви відчуваєте неконтрольований страх
  • у вас все валиться з рук і ви розумієте, що щось не так

Токсичними можуть бути не тільки партнери. Поведінка друзів, однокурсників чи, навіть, родичів також може вам нашкодити. Тому важливо вміти виявляти таких людей і обмежувати їхній вплив.

Ось що робить по-справжньому токсична людина:

часто вас звинувачує: “це все ти винен!”, “ти ні на що не здатен!”, “а я тобі казав, треба було мене слухати!”;

  • ображає і принижує: “ти негарна”, “я так і знав, що в тебе нічого не вийде”, “ти нічого не досягнеш”, “дивися, яка у неї фігура, не те, що в тебе”;
  • використовує вас у власних цілях. Більшість з нас радо відгукнеться, аби допомогти близькій людині. Але коли це втрачає розумні межі, варто задуматися, чи вами часом не маніпулюють;
  • контролює кожен ваш крок. У буденних запитаннях “а коли ти повернешся?” чи “що робиш?” немає нічого поганого. Вони навпаки можуть свідчити про турботу зі сторони іншої людини. Але якщо їх чути кожної години і так щодня, то турботи тут точно нема. Швидше людина хоче контролювати кожен ваш крок. А це не є ознакою здорових відносин;
  • втручається у ваш особистий простір: перевіряє дзвінки, таємно читає переписки в соцмережах, вказує, що одягати і з ким спілкуватися;
  • постійно перебуває в ролі жертви. Такій людині завжди нічого не вдається, вона постійно скаржиться і депресує. Їй завжди погано. Вона без перерви страждає. Найгірше, коли в своїх проблемах вона починає звинувачувати інших і перекидати відповідальність на них;
  • підіймати на вас руку.

Як себе поводити з токсичними людьми

Чому люди стають токсичними? Важко сказати. Хтось перейняв таку модель поведінки від своїх батьків. Хтось просто не хоче знаходити спільну мову і починає маніпулювати, бо так легше досягти бажаного результату.

Токсичні люди можуть і не розуміти, що вони роблять щось неправильно. Вартує найперше з ними щиро про це поговорити. Якщо людина захоче змінюватися, то підтримайте її та допоможіть, чим зможете. Але якщо вона вперто стоїть на своєму і не бачить проблеми, є сенс обмежити спілкування з такою людиною. Воно вас тільки руйнуватиме.

Якщо припинити спілкування з другом чи знайомим ще доволі просто, то з партнером набагато важче. Зупинимося на цьому більш детально.

Як розірвати токсичні стосунки зі своїм партнером?

Крок 1: чітко поясніть свою позицію. Обдумайте, як пояснити партнеру своє рішення. Не використовуйте агресивні звинувачення. Спокійно і виважено поясніть, чому такі відносини вас не задовольняють і як ви себе почуваєте.

Крок 2: добре все зважте. Якщо помешкання ваше, то ситуація простіша. А ось якщо ви живете у квартирі свого партнера, то варто вирішити наперед, куди ви переїдете. Можливо, вас приймуть родичі, друзі чи вдасться швидко знайти варіант для оренди. Варіанти, як швидко підшукати житло, читайте в розділі Де шукати квартиру Наступним кроком зважте, чи вашого доходу буде досить на усі витрати. Якщо ні, то як шукатимете додатковий підробіток. Декілька ідей ми зібрали для вас у статті Як почати заробляти більше

Крок 3: не піддавайтесь на вмовляння і пусті обіцянки. Якщо ви чітко вирішили розірвати стосунки, тримайте свою позицію до кінця.

Крок 4: не гризіть себе докорами сумління. Спершу вам може бути неприємно, лячно чи, навіть, боляче. Але не звинувачуйте себе у всьому, що сталося. Кажіть собі, що це важливий крок для вашого щасливого майбутнього. Зробіть висновки і рухайтеся далі.

Крок 5: станьте відкритими на нові стосунки. Не закривайтеся в собі. Ви заслуговуєте на відносини, в яких відчуватимете себе щасливим чи щасливою. Виходьте гуляти, спілкуйтеся з друзями, заводьте нові знайомства. Так ви швидко відкриєтеся на нові стосунки та нову сторінку життя.

Ми щиро бажаємо вам щастя! І дуже хочемо, щоб поруч з вами була гідна людина. Якщо буде потрібна наша порада чи допомога, не соромтеся, а обов’язково напишіть.

Ви заслуговуєте на щасливе життя!

Ваші коннектики