Пошук квартири: з чого почати

Коли ви завершите навчання або захочете жити окремо,

перед вами постане справжній дорослий виклик – пошук житла.

Завдання не з легких, але ми тут, щоб допомогти. Тому ловіть декілька перевірених способів від нашої команди.

“Окей, гугл: шукаю квартиру”.

А яку? Однокімнатну, чи може на дві кімнати, щоб жити разом з другом чи подругою? Ближче до центру чи до місця роботи? Зі свіжим ремонтом? А можливо ви розглядаєте варіант підселення в окрему кімнату?

Тому запам’ятайте правило №1: конкретизуйте.

Оберіть найважливіші для себе критерії та відносно них розпочинайте свій пошук.
Ось порівняйте два пошукові запити:
1. оренда квартири у Львові до 6-7 тисяч в центральній частині міста
2. оренда квартири Львів
Як думаєте, який з них видасть вам кращі результати? Ми з командою впевнені, що перший. І нехай історія про “шукаю, сам не знаю що” і “шукаю, сам не знаю де” буде точно не про вас.

Правило 2: майте терпіння.

Пошуки житла потребують часу. Щоб знайти, розглянути та зупинитися на якомусь варіанті вам знадобиться декілька тижнів. Тому завчасно заплануйте пошук та приділіть для цього достатньо часу. А ще візьміть до уваги, що перед початком навчання студенти активно шукають житло. Тому, щоб мати кращий вибір, спробуйте шукати не в літній період.

Правило 3: остерігайтеся шахраїв.

В інтернеті багато людей, які можуть обманути, взяти гроші, а потім просто викинути сім-карту і “пропасти”.

Щоб не стати жертвою шахрайства та зберегти власні кошти:

– не давайте нікому гроші до оглядин. Спершу, ви маєте прийти та побачити квартиру. Порівняти її з фотографіями й визначитися, чи такий варіант помешкання вам підходить. Якщо ж вас просять скинути передоплату або відмовляються показати квартиру – швидше за все, перед вами шахраї;
– пограйте в шпигуна. Пошукайте в Google адресу квартири, номер телефону орендаря. Понишпорте по групах в соцмережах. Про нечесних людей часто пишуть. Тому ви маєте шанс зекономити час і одразу зрозуміти, чи людина шахрай;
– ставте орендодавцю багато запитань: “Чому з’їхали попередні мешканці?”, “Які тут сусіди?”, “Скільки коштує комуналка взимку?”, “Чи можна проживати з домашніми тваринами?”, “А хто оплачує ремонт холодильника, якщо він зламається?”. Ця інформація буде корисною для вас. А шахрай, швидше за все, не знатиме відповіді на всі запитання або відповідатиме дуже узагальнено;
– довіряйте, але перевіряйте. Золоте правило пошуку житла. Ви просто повинні спершу побачити документи, які підтверджують право власності на квартиру. Якщо допомагає рієлтор, то попросіть його показати документ з правом представляти власників квартири. Ймовірно, між вами та орендодавцем буде укладений договір на оренду житла. Уважно його прочитайте, не вірте словам “та просто підпишіться тут і тут”. Ні, так ми не робимо, домовилися? Уважно читаємо договір (бажано двічі, а то й тричі), ставимо всі запитання і лише тоді підписуємо. А якщо якісь моменти для вас незрозумілі – телефонуйте до нас і ми допоможемо.

Хух! З основними правилами ми розібралися. Сподіваємось, ви їх пам’ятатимете. Але тепер вас цікавить:
“Так, а де ж шукати те житло?”. Йдіть ставте чайник, робіть чайок і ми чекаємо вас в наступній статті “3 перевірені методи, як знайти квартиру мрії”.
На зв’язку!

Ваші коннектики.