Все, що вам потрібно знати про кредити

Життєві ситуації бувають різними.

Часом можна потрапити в ситуацію, коли велику суму грошей треба терміново. Власних заощаджень не достатньо. Пробуєте позичати між знайомими – не завжди хочуть допомогти. І ось в голову приходить ідея взяти кошти в кредит.

Ми не проти кредитів. Ми проти необдуманих легковажних вчинків, які заганяють людину у ще більшу проблему. Швидке кредитування є саме таким вчинком.

Давайте поговоримо, як можна взяти кредит, щоб не потрапити у фінансову яму. А також яким кредитним установам не можна довіряти в жодному випадку.

Що таке кредит і де його можна взяти?

Кредит – це певна сума грошей, яку вам позичає кредитна установа на визначений термін під відсоток.

Найкраще брати кредит у банку. В договорі будуть чітко прописані всі умови, терміни та штрафи у випадку прострочення оплати внеску з вашого боку. Також так ви будете захищений законом України, якщо зі сторони банку ваші права будуть порушені.

Щоб оформити кредит, треба просто звернутися до найближчого відділення банку. Якщо сума кредитування невелика, вас попросять надати паспорт та ідентифікаційний номер. Для більших сум пакет документів буде більшим. На основі наданих даних та інформації в системі буде прийняте рішення про надання вам кредитних коштів або відмову у кредитуванні.

Взяти гроші у кредит можна також у родичів чи знайомих. Але не на слово і не за пивом у барі. Разом з вашим позичальником йдете до нотаріуса, де офіційно засвідчуєте всі умови договору: яку суму позичаєте, чи нараховуються відсотки (якщо так, то які), в який термін зобов’язуєтесь повернути всі кошти, який передбачений штраф, якщо ви не дотримаєтесь умов договору.

Такий договір захищає вас від вимоги позичальника повернути кошти передчасно чи погроз подати на вас в суд. Також він може обманювати, що позичив більшу суму грошей, а ви просто не хочете віддавати. Ні, у вас є договір, де чітко прописані всі основні положення. Так ви в юридичній безпеці. З іншого боку, такий договір страхує позичальника від втрати власних коштів і є підставою, щоб зобов’язати вас вчасно виплатити всю позичену суму.

Кредитування виглядає доволі просто. Але, насправді, кредит – це велика відповідальність. Якщо не оцінити цей рівень відповідальності правильно, можна потрапити в неприємні ситуації. Починаючи від штрафів і аж до внесення в “чорний список” чи подання на вас в суд.

Щоб до цього не дійшло, є декілька критеріїв, які треба врахувати під час прийняття рішення про оформлення кредиту.

Як прийняти зважене рішення

Оцініть рівень свого теперішнього доходу: чи достатньо ви заробляєте, щоб сплачувати щомісячні кредитні внески? Наприклад, ви хочете взяти кредит 50 тисяч гривень на 10 місяців. Обов’язковий щомісячний платіж виходить 5 тисяч. Чи ваш дохід передбачає крім поточних витрат наявність ще 5 тисяч для сплати кредиту? Якщо так – можна обдумувати рішення про кредитування. Якщо ж ні – відмовтеся від ідеї про кредит. Подумайте, як збільшити дохід на стабільній основі і тоді повертайтеся до цієї задумки знову. Такий аналіз є частиною планування власного бюджету. Основні правила ми залишили для вас в розділі Рахуємо доходи і витрати (+ посилання на статтю).

Обдумайте, чи ви не знаходитесь в зоні ризику. Можливо, ви плануєте звільнятися? Або хочете переїхати на орендовану квартиру, що тягне за собою більші витрати? Або вже винні гроші друзям чи знайомим і не встигаєте їх повернути? Щоб безпечно взяти кредит, ви маєте бути в стабільній ситуації із стабільним доходом, наскільки це можливо передбачити. Якщо плануєте зміни в житті, які вплинуть на фінансовий стан, то краще відклади кредитування на деякий час, коли вирішите усі свої справи.

Не покладайтеся на ідею “візьму кредит, а гроші якось поверну”.

Принцип “якось та й буде” не підходить взагалі. Бо буде не “якось”, а “ніяк”. У вас має бути чітка схема, скільки і з яких грошей ви будете відкладати на погашення кредиту. Немає конкретного плану – немає кредиту. В іншому випадку ви потрапите в ситуації, що гроші повертати треба, а де їх взяти – незрозуміло. Почнуться позичання грошей між друзями, і ви потрапите в замкнене коло боргів. Щоб такої ситуації не було, думайте стратегічно і не покладайтеся на випадок. У вас має бути план.

Підсумуємо: в яких ситуаціях краще відмовитися від ідеї про кредитування:

  • у вас відсутній стабільний дохід
  • ви ще не повернули попередній борг
  • ви порахували свої поточні витрати, додали до цієї суми кредитний внесок і виявили, що заробляєте менше, ніж потрібно
  • у вас відсутній план, з яких грошей ви збираєтесь покривати кредит
  • на вас чекають більші витрати: переїзд, дорога покупка, весілля тощо

Якщо ви не підпадаєте під ці критерії, тоді рухаємося далі. Ви уже вирішили, що хочете взяти кредит і маєте план, як ці гроші повернути. Наступне питання у вашій голові “А який банк та програму вибрати?”. Допомагаємо!)

На що звернути увагу під час вибору банку

Чи надійний банк та яка в нього репутація на ринку. Краще не довіряти таким банкам, назву яких чуєте вперше. Вони можуть пропонувати більш вигідні умови кредитування. Але за цими умовами можуть ховатися шахрайські схеми чи недобросовісність. Оберіть надійний банк, який має хорошу репутацію.
Проведіть аналіз пропозицій декількох банків. Припустимо, ви визначили для себе декілька банків, яким довіряєте. Тепер треба обрати найкращий варіант кредитування під вашу конкретну ситуацію. Спершу можна просто ознайомитися з програмами кредитування на офіційних сайтах банків. Ви можете зрозуміти не всю інформацію. Тому наступним кроком буде похід у відділення декількох банків для усної живої консультації. Спеціалісти детально пояснять умови своїх кредитних програм. Після декількох таких консультацій ти вже чітко бачитимеш, який варіант тобі підійде найкраще.

ШвидкоГроші: як не потрапити до рук шахраїв

До цього моменту ми з вами говорили про безпечне та зважене кредитування. Але, на жаль, реклама та яскраві вивіски на вулиці все більше заохочують до швидких кредитів. Умови виглядають дуже вигідними, але насправді вони такими не є.

Хочемо надати вам вичерпну інформацію про швидке кредитування. Та вберегти від їхніх брехливих схем.

ШвидкоГроші – це фінансова компанія, яка надає кредити на дуже спрощених умовах, але під великі відсотки та з великими штрафами. Також компанія залучає до своєї команди колекторську службу. Колектори – це працівники, які працюють з боржниками.

Кредитування називається швидким, бо вони не аналізують ваш фінансовий стан та не вимагають великого пакету документів. Вже за 15 хвилин гроші будуть у вашій кишені.

ШвидкоГроші надають кредити всім. Навіть тим, кому звичайний банк би відмовив. Для них це навпаки вигідно. Якщо дати позику людині, яка не має з чого віддавати, то їй будуть нараховуватися просто величезні штрафи. Для фінансової установи це великі прибутки. На жаль, про турботу до людей тут мова не йде.

Чому люди беруть кредит в таких компаніях? Бо, як ми уже сказали, могли отримати відмову в банку. Бачать у ШвидкоГрошах своє спасіння і попадаються на гачок.

ШвидкоГроші – це:

  • вищі відсотки
  • величезні штрафи за прострочення
  • психологічний тиск з боку колекторів

Своєю перевагою вони позиціонують швидкість. Але в теперішніх умовах оформити кредит в надійному банку буде лише на 10-15 хвилин довше. Ви дійсно так сильно можете поспішати?

Ми не бачимо жодних переваг і причин, щоб могти рекомендувати вам такий варіант кредитування.

Як працюють колектори

Уявімо ситуацію. Наш вірний вигаданий персонаж Олег все-таки вирішив взяти кредит у ШвидкоГроші. Ну не встиг він прочитати про них більше. Не був таким обережним, щоб прийняти зважене рішення. Відреагував на яскраву рекламу і клюнув на неї.

Олег втратив роботу. Через карантин ресторан, в якому він працював, закрили. Нову роботу він ще не знайшов, доходу не має, а повертати кошти треба.

Він прострочив термін оплати внеску. Йому нарахували штраф. Грошей і так нема, а тут ще й штрафи. До справи підключилися колектори. Спершу подзвонили в двері його домівки з нагадуванням про сплату. Тоді почали надсилати повідомлення з погрозами. Дійшло навіть до того, що колектори почали залякувати його родичів і сусідів. На жаль, але саме так колектори і працюють.

Просто уявіть, який психологічний тиск відчуває хлопець. Треба шукати і роботу, і розбиратися з колекторами, і вислуховувати докори рідних, навіщо він взяв той кредит. Олег і сам не радий, але тепер уже пізно.

Чи бачите ви тепер переваги швидкого кредитування? Ми дуже хочемо вберегти вас від такої системи. На жаль, декілька наших підопічних потрапляли в фінансові пастки швидкого кредитування. Тому наша з вами розмова це не теорія з інтернету. Це практичні схеми, які перевірені досвідом близьких для нас людей.

Якщо й обирати кредит, то тільки в банку. І тільки після того, як ти оціните своє фінансове становище.

Пам’ятайте, що ми завжди готові вам допомогти, у якій ситуації ви б не опинились. Просто дайте нам знати.

З турботою
Ваші коннектики