Укуси комах та перша домедична допомога

З приходом літа все частіше хочеться змінити гарячий асфальт на зелену травичку, гайнути з друзями в ліс чи посидіти біля озера в парку.

Окрім перекусу та пледу, у своєму багажу варто знайти місце знанням про першу домедичну допомогу при укусах комах, адже відпочивати на природі і не зіштовхнутися з комахами неможливо.

Укуси комах викликають не лише дискомфорт, а й алергічні реакції. Тож, далі розглянемо порядок дій у кожному окремому випадку.

Укуси комарів.

Щоб уникнути неприємних наслідків від укусів комарів, перш ніж вибратись на пікнік, подбайте про профілактичні засоби. Візьміть із собою легкий одяг, який максимально закриває руки та ноги. Придбайте в аптеці крем, спрей чи ароматичні палички, які відлякують комарів, а також візьміть із собою нашатирний спирт чи харчову соду.

Якщо уникнути укусів комарів не вдалось:

  • протріть місце укусу нашатирним спиртом (столова ложка спирту на три столові ложки води) або розчином питної соди (чайна ложка соди на склянку води);
  • спробуйте не розчухувати місце укусу, адже це призводить до подразнення та почервоніння шкіри;
  • у випадку множинних укусів або схильності до алергічних реакцій, рекомендується прийняти антигемтамінні препарати

Укус бджоли або оси.

Щоб запобігти зустрічі з жалом цих комах, не потрібно використовувати надто солодкі парфуми, уважно розглядати їжу, яку споживаєте на пікніку, адже комаха може ласувати шматком шашлика чи фруктів, непомітно для вас. Також не варто інтенсивними рухами відганяти осу чи бджолу.

Якщо все ж таки уникнути укусу не вдалось, потрібно вчинити наступні дії:

  • оглянути місце укусу та, якщо помітили жало, дістати його;
  • продезинфікувати місце укусу спиртовим чи іншим антисептичним засобом, після цього можна прикласти щось холодне;
  • якщо ви схильні до алергічних реакцій, одразу прийміть антигестамінні засоби швидкої дії. Дуже небезпечно, якщо бджола чи оса вжалила за язик. Це може призвести до набряку чи задухи. В такому разі потрібно покласти до рота лід, або їсти морозиво чи хоча б полоскати рот холодною водою.
  • А тоді одразу звернутись до лікаря.

Укус ґедзя.

Укус цієї комахи залишає помітний слід на шкірі із набряком навколо нього. Місце набряку дуже пече та свербить і навіть може викликати запаморочення.

  • щоб уникнути збільшення впливу слини комахи, потрібно спочатку притиснути пальцем місце укусу;
  • важливо промити уражене місце холодною водою з використанням мила;
  • змастити спиртом або перекисом водню.

Укус кліща.

Найбільш небезпечним для людини є укуси кліщів, так як вони можуть бути перенощиками хвороб, які завдають незворотніх змін здоров’ю та навіть можуть привести до летальних наслідків

У слині кліща міститься анестезуюча речовина, яка обезболює шкіру і укус кліща можна виявити не одразу. Найкращий захист – це захиститись від укусів цих комах.

Під час перебування в місцях, де можуть знаходитись кліщі, вдягайте світлий одяг, який щільно прилягає до тіла (у цьому випадку легше помітити кліщів, які рухаються). Оминайте кущі та високу траву, зазвичай кліщі атакують на рівні стегон, колін та гомілок. Під час перебування на пікніку час від часу оглядайте
одне одного на наявність кліщів на тілі, особливу увагу звертаючи на волосся. Перед походом на природу, нанесіть на тіло захист від кліщів.

Що робити, якщо ви виявили кліща, який присмоктався. Важливо витягнути комаху цілою, щоб можна було дослідити її у лабораторії санітарно-епідеміологічної служби, тому краще одразу звернутись до лікаря.

Якщо такої змоги немає, видаліть кліща самостійно, дотримуючись наступних правил:

  • зачепіть головку кліща міцною ниткою. Шляхом послідовних плавних потягувань нитки вправо та вліво, досягніть повного звільнення кліща зі шкіри;
  • також можна скористатись пінцетом з не гострими кінцями. У цьому випадку потрібно зачепити комаху та поступово викручувати її за годинниковою стрілкою;
  • можна також спробувати витягти кліща великим шприцем без голки, створивши вакуум;
  • після видалення кліща ретельно вимийте руки та протріть місце укусу розчином йоду чи спирту;
  • протягом 30 наступних днів ретельно оглядайте місце укусу, у разі видимих змін зверніться до лікаря.

Приємного вам відпочинку на свіжому повітрі.

І пам’ятайте, ваше здоров’я у ваших руках!

З турботою про вас, Коннектики.