Ви помічали, що ваше оточення складається із дуже різних людей.
Одні гучні та рухливі, їм важко всидіти на одному місці, інші мовчазні та розважливі, їх складно вмовити на пригоди, а треті мрійники, які будують вперто вірити, що усе можливо.
Особистість кожної людини складається з низки властивостей, серед яких темперамент займає важливе місце.
Темперамент – це природний стан людини, який визначається генетично та впливає на реакції на зовнішні подразники.
Щоб краще зрозуміти, що таке темперамент, необхідно розібратися з основними поняттями. Відмінність темпераменту від характеру полягає в тому, що характер формується внаслідок життєвого досвіду, а темперамент є невід’ємною складовою людини з народження.
Різні види темпераментів вивчає психологія.
Існує чотири види темпераменту: холерик, сангвінік, флегматик та меланхолік.
Знати свій тип темпераменту варто для того, щоб зробити своє життя більш комфортним. Буде легше знайти роботу, яка вас влаштує. А якщо саме зараз ви у пошуках свого першого місця праці, вам обов’язково потрібно прочитати статтю “Перша робота”
Щоб визначити свій темперамент, необхідно дослідити власні реакції на різні життєві ситуації та звернути увагу на свої внутрішні переживання та емоції.
Холерик – швидкий, пристрасний, але неврівноважений. Ці люди швидко змінюють настрій, яскравио проявляють емоції, та так само швидко від них втомлюються.
Якщо ви належите до такого типу, то не потрібно засмучуватися, адже тільки люди з холеричним темпераментом можуть швидко приймати рішення, а якщо ще й скорегувати свій темперамент і додати усвідомленості в дії, то плоди цих рішень будуть приносити тільки радість в майбутньому.
Сангвініки – це люди, які завжди прагнуть нових вражень та емоцій. Якщо ви живі, рухливі та веселі, швидко реагуєте на все, що відбувається навколо, швидше за все ви – сангвінік .
Яскравою рисою сангвініків є те, що вони часто втрачають інтерес до своєї діяльності та їх інтереси нестійкі, але, якщо працювати над своїм темпераментом, можна добитися великих висот, адже тільки такі рухливі люди легко миряться зі своїм невдачами і далі впевнено йдуть вперед.
Флегматики зазвичай мають спокійний темперамент та вважаються надійними та відповідальними людьми.
Якщо ви трохи повільні, не особливо емоційні, у вас найчастіше стабільний настрій і стійкі прагнення в житті, ви швидше за все – флегматик. Не засмучуйтесь, у цьому типі багато позитивних рис – це завзятість, наполегливість і внутрішній спокій.
Меланхоліки схильні до роздумів та глибоких переживань. Це ранимі люди, постійно тривожаться через різні події, що відбуваються з ними, їм складно тримати свої емоції під контролем.
Якщо ви належите до такого типу, це не привід для смутку. Скільки серед меланхоліків було письменників та поетів, скільки геніальних музикантів. Ніхто не здатний так яскраво відчувати емоції і почуття, як ці вразливі люди, і так красиво описувати їх в своїх творах
І якщо зробити цей тип темпераменту більш комфортним, можна розвинути в собі таланти до письменництва або до музики.
Темперамент впливає на стосунки з іншими людьми та на стиль комунікації.
Сангвініки легко заводять нові знайомства та стають лідерами в групі. Вони люблять ризикувати, швидко приймати рішення та брати на себе ініціативу.
Холерики теж лідери, дуже енергійні та цілеспрямовані. Ці люди досить агресивні та можуть реагувати із нетерпінням на перешкоди.
Флегматики можуть бути досить замкненими, їх важко зрозуміти іншим людям. Флегматики вважають своїм основним завданням – уникати конфліктів та забезпечити стабільність.
Меланхоліки часто перебувають у стані задумливості та відчутті хвилювання. Вони схильні до депресії та самокритики.
Отже, ми з вами зрозуміли, що кожна людина унікальна та має свій власний темперамент. Тому не існує жодного “ідеального” типу темпераменту. Кожен тип має свої переваги та недоліки, і важливо розвивати свої сильні сторони та працювати над своїми слабкими сторонами.
Темперамент може впливати на професійну діяльність людини. Наприклад, холерики та сангвініки можуть стати успішними лідерами та мотиваторами, завдяки своїй енергії та цілеспрямованості. Флегматики можуть бути добрими менеджерами та фахівцями, які можуть виконувати свої обов’язки з великою увагою до деталей, а меланхоліки можуть мати талант у мистецтві та літературі, завдяки своїй здатності до роздумів та відчуттю емоцій.
Розуміння темпераменту допоможе вам більш ефективно спілкуватися з іншими людьми, зменшить ризик конфліктів та розуміння особистих меж у стосунках.
Найважливіше – приймати себе та інших людей такими, які вони є, і знаходити способи налагоджувати конструктивні стосунки.
Якщо у вас виникли труднощі у спілкуванні чи ви не можете визначити свій тип темпераменту, зв’яжіться з нами.
У нашій команді також є люди з різними типами темпераменту і ми, як і ви, вчимось комунікувати щодня.
Любимо вас, таких різних!
Ваші Конектики.