Перша робота

Ви закінчили навчальний заклад – що далі?

Чудово, якщо ви знайшли роботу по спеціальності чи залишились працювати в організації, де проходили практику.

Тоді вам буде цікаво почитати про різні варіанти підробітку у статті “Як почати заробляти більше”

Та якщо ні, не засмучуйтесь. У цій статті ми розповімо вам про популярні платформи для пошуку роботи та підкажемо, які вакансії можуть бути актуальними для шукачів без стажу.

Перший досвід завжди викликає страх невідомості і це стосується не лише пошуку роботи, а й інших сфер нашого життя. Статистика каже, що дві третини українців починають працювати у віці до 20 років, тому ви зараз не одні на цому важливому етапі життя. Новий досвід принесе нові емоції, цікаві знайомства та корисні звички у вашу звичну повсякденність.

Тож відганяйте страх та гайда до нових звершень.

На сайтах пошуку роботи ми погортали надійні вакансії, які підійдуть шукачу без досвіду.

Продавець-консультант. Дуже поширена категорія вакансій. На що варто звернути увагу при виборі роботи у сфері торгівлі?

По-перше, на розташування майбутнього місця праці. Краще, якщо вони будуть у межах вашого району, щоб не витрачати кошти на доїзд транспортом.

По-друге, зверніть увагу на пропозиції для працевлаштування у великих компаніях. Зазвичай, у них офіційне працевлаштування та діє система бонусів для працівників – безкоштовний довіз після вечірньої зміни, можливість кар’єрного росту, робота у великому колективі, бонуси та знижки на продукцію, обіди, можливість обрати комфортний для себе графік роботи.

По третє, ми не радимо розглядати вакансії продавців-консультантів у тютюнових чи алко- магазинах, а також роботу у нічну зміну. Перший досвід не повинен вплинути на ваш стан здоров’я. Він має служити трампліном для майбутнього росту та можливістю для корисних та цікавих знайомств.

Робота на виробництві. Це можуть бути вакансії комірників, пакувальників, працівників цеху, вантажників. Переваги, як і в першому випадку – офіційне працевлаштування, бонуси для проацівників, можливість йти кар’єрними сходинками.

Робота у ресторанах та кафе. Це помічники на кухні, офіціанти. Більшість людей обирають саме такі вакансії для першого місця праці.
Із переваг: робота в молодому колективі, можливість додаткового заробітку до основної зарплатні (чайові) Недоліки: зазвичай, працюють до пізна без розвозу працівників додому.

Робота кур’єром. Доставка їжі чи пакунків пішки чи на власному велосипеді. Мінусом такої роботи є сезонність. Не сильно розгуляєшся в холод чи дощ.

Робота онлайн. Якщо ви вправно писали твори та диктанти з української мови, маєте смартфон чи ПК з доступом до інтернету, вам може сподобатись працювати з текстами. Це вакансії копірайтера, рерайтера, набір текстів. Також ви можете пошукати вакансію оператора колл-центру віддалено.

Розмір заробітної плати для перерахованих вакансій коливається в середньому від 8 000 до 16 000 грн. Одже, заходьте на сайти пошуку роботи та розсилайте свої резюме тим роботодавцям, які влаштовують вас. А про те, як написати резюме, ми вже розповіи у статті “Як написати резюме”

Також ми радимо вам не боятися відправляти резюме на “вакансії своєї мрії”. Якщо ви хочете бути помічником керівника чи адміністратором. Краще спробувати та отримати відмову, аніж не використати шанс на здійснення мрії.

Щоб надихнути вас на початку нового періоду життя, розповімо вам реальну історію дівчини, яка самотужки шукала роботу без знайомств, зв’язків та підтримки дорослих. Назвемо її Оленою.

Олені було 19 років, коли вона закінчила коледж і отримала освіту молодшого спеціаліста. Здобувати вищу освіту по спеціальності не було матеріальної можливості, тож дівчина почала шукати роботу. Після кількох співбесід у сумнівних компаніях, які в оголошеннях про роботу обіцяли захмарні суми заробітної плати та роботу в теплому офісі, а в реальності у перший робочий день Олена продавала книжки десь в обласних містечках.

Дівчина вирішила реальніше дивитись на ситуацію та обрала роботу в піцерії. Вона мила посуд та прибирала столи в залі. Працювала позмінно 5 робочих днів/5 вихідних з 8 ранку до 11 вечора. Піцерія знаходилась близько біля помешкання, та повертатить додому пізно вночі іноді було дуже страшно.

Робота була складною та виснажливою, оплата праці низькою та без офіційного працевлаштування й можливості кар’єрного росту. Плюс постійний контакт із миючими засобами спричиняв алергію на руках. Та Олена була молодою, здружилась з колективом та почувала себе щасливою.

Дівчина пропрацювала тут півтора роки, а коли одного літа зменшився потік відвідувачів, керівництво скоротило години роботи та заробітну плату до мінімуму. Колектив був обурений. Разом вирішили просити в керівника гідної оплати праці, домовившись між собою, що в разі відмови, звільняться цілою зміною.

В результаті, слова дотримала лише Олена. Звільнення стало точкою росту для неї і в нових пошуках роботи вона окреслила для себе важливі істини:

  • якщо від поточного місця роботи більше взяти нічого, не потрібно боятися його змінити;
  • не куплятися на порожні обіцянки роботодавців, які туманно описують службові обов’язки та не поспішають зараховувати до штату;
  • не варто триматися за колектив. Якщо на першу роботу й можна піти за компанію з другом чи подругою, то в подальших пошуках варто керуватись лише власними інтересами;
  • працювати варто з тими, у кого можна повчитись. Запитувати, просити поради чи допомоги не страшно;
  • не потрібно вбивати собі в голову, що професія обирається раз і на все життя. Можна пробувати свої сили у різних сферах та досягати успіху.

Після звільнення з першої роботи Олена працювала продавцем, комірником, оператором колл-центру. Отримавши матеріальну можливість, здобула вищу освіту заочно та почала просуватись кар’єрними сходинками.

Але це вже зовсім інша історія.

Ми віримо у ваш особистий унікальний шлях у пошуках роботи своєї мрії.

Ставте цілі та йдіть до мети!

А якщо знадобиться підтримка, ми з радістю поділимось з вами своїм досвідом першої роботи.

Ваші Конектики.