Цікаві винаходи 2023 року

Минулий рік був складним, та ми живемо далі, навчаючись, розвиваючись та пізнаючи цей світ.
У цій статті концентруємось на досягненнях та відкриттях, які зробило людство у 2023 році.

Щороку вчені та інженери працюють над різними проєктами, щоб зробити наше життя кращим. 2023 рік став багатим на цікаві наукові відкриття та винаходи, які назавжди змінять наш світ.
Познайомимо вас із деякими з них.

Нейромережі, які генерують зображення.

Нейромережі – це комп’ютерні системи, які імітують роботу мозку людини, а саме – здатність до навчання та аналізу інформації.
Однією з областей застосування нейромереж є генерація зображень. Ця технологія може використовуватися в мистецтві, дизайні, рекламі та технічному проєктуванні.
Під час розробки візуальних нейромереж, художники розпочали протест проти їх створення.
Штучний інтелект не здатен генерувати новий образ. Він може лише скопіювати уже наявні зображення і змішати їх для утворення похідної картинки. Увесь генерований контент створений на основі роботи різних авторів, без їхньої на те згоди.
Авторське право стосується не лише художників, а й фотографів, дизайнерів, аніматорів, письменників, програмістів, кінематографістів, музикантів, композиторів, копірайтерів, контент-мейкерів тощо.

Органи “на вимогу”.

Люди змушені чекати кілька років на трансплантацію органів. Останнім часом з’явилися технології, які можуть розв’язувати цю проблему.

Органи на вимогу – це штучні органи, створені з клітин пацієнта, які замінюють пошкоджений або несправний орган.

Такі органи створюються за допомогою тканинної інженерії, яка використовує біоматеріали, клітини й фактори росту.
Технології тканинної інженерії існують вже давно, але у 2023 році стали доступними для широкого кола.
Перевагою органів на вимогу є те, що вони створюються з клітин пацієнта, що зменшує ризик відторгнення і запобігає необхідності в тривалій імуносупресивній терапії, а також скорочує час очікування на трансплантацію, що може врятувати життя тисячам людей, які очікують на органи.

Тактильний дисплей для незрячих людей.

Великі компанії вже давно забезпечують свої пристрої функціями для людей з обмеженнями слуху та зору, однак новий гаджет Dot Pad від Dot Incorporation обіцяє стати дійсно інноваційним продуктом для людей з вадами зору.
Це рухомий екран, який складається із понад 2700 висувних стрижнів, які створюють графічне зображення в тактильній формі та перетворюють текст у шрифт Брайля.
Dot Pad може використовуватися з будь-яким гаджетом, від смартфона до комп’ютера, і під’єднується до них через Bluetooth. Однак наразі пристрій підтримує тільки пристрої Apple.

Імітатор голосу.

Компанія Acapela Group запропонувала рішення для людей, які в майбутньому можуть втратити свій голос через різноманітні захворювання, що прогресують.
Потрібно лише зробити оцифрування свого голосу, що займе всього кілька хвилин. Це дасть змогу штучному інтелекту синтезувати голос людини.
Компанія уже запустила сервіс, який дає змогу записати оцифрування голосу, прослухати й коригувати результат, а оплатити тільки в разі необхідності використання цього запису.

Робот із рідкого метал.

Китайські та американські вчені створили робота, який може переходити з твердого стану в рідкий і назад.
Ця технологія може бути використана для доставки ліків в організм та вилучення чужорідних предметів з тіла.

У 2023 році також було зроблено багато відкриттів у галузях космічних досліджень, освіти, медицини, інноваційних технологій.
Наука продовжує розвиватися і знаходити нові шляхи розв’язання складних проблем, що дає надію на краще майбутнє.

Хто зна, може серед імен винахідників майбутнього, ми зустрінемо ваше?
Віримо у кожного!

Ваші Конектики.