Тайм-менеджмент

Тайм-менеджмент або розділи роботу на “помідори”.

Чи можливо створити для себе успішне майбутнє вже сьогодні? Світ непередбачуваний, але команда Конектиків все ж спробує відкрити для вас шпаринку у наступне десятиліття.

Розпочинаємо серію статей “10 найбільш потрібних навичок у наступному десятиріччі” і першою темою циклу ми обрали тайм-менеджмент.

Тайм-менеджмент — це процес планування, організації та контролю власного часу для досягнення більшої продуктивності й ефективності.

Завдяки постійному розвитку технологій та зростанню швидкості життя людей, ефективне управління часом стане не просто доброю звичкою, а необхідністю.

Ми пропонуємо кілька порад, які допоможуть вам розвиватись в цьому напрямку вже сьогодні:

Планування. 

Розробляйте детальні плани на день, тиждень або місяць.

Визначайте основні цілі та завдання, щоб мати чітке уявлення про те, яким чином розподілити свій час.

Пріоритети. 

Визначте, що є найважливішим і що принесе найбільшу цінність.

Концентруйтеся на завданнях важливих для досягнення вашої мети та відкладайте менш важливі задачі на потім.

Визначте межі. 

З’ясуйте, коли вам потрібно бути доступними для інших людей, а коли вам потрібен час для релаксу та відновлення сил.

Встановлення меж допоможе вам підтримувати баланс між роботою та приватним життям.

Зниження впливу відволікань. 

Вдосконалюйте навички концентрації й запобігайте втраті часу на непродуктивні дії, такі як нескінченне прокручування соціальних мереж.

Дистанційне управління часом. 

У майбутньому все більше людей будуть працювати з віддалених місць або вести бізнес онлайн. Розвивайте навички ефективної організації й здатність працювати самостійно.

Для вдалої самоорганізації пропонуємо застосовувати метод “Помідора”. 

До речі, він також допоможе вам краще зосереджуватись на шкільних та студентських завданнях.

Цей метод розроблений Франческо Чіріллою в 1980-х роках і полягає в розбитті роботи на періоди, звані “помідорами”. Кожен “помідор” відповідає певному часовому відрізку, наприклад, 25 хвилин.

Принцип методу “Помідора” полягає в тому, що ви працюєте протягом одного “помідора” повністю включено та зосереджено. Після закінчення кожного “помідора” встановлюється коротка перерва (наприклад, 5 хвилин).

Після чотирьох “помідорів” – довша перерва (наприклад, 15-30 хвилин).

Цей метод допомагає краще організувати свій час, працювати у фокусі й зменшити вплив проявів відкладання роботи та розуміння того, скільки часу насправді витрачається на конкретні завдання.

Здатність ефективно управляти своїм часом допоможе досягти більшого успіху та задоволення в особистому й професійному житті. (читайте також статтю “Пам’ятка успішних підлітків” )

Якщо вам не вдається організувати свій час або ви хочете почути приклади вдалого тайм-менеджменту, ми радо допоможемо та поділимось власним  досвідом.

Ваші Конектики.