Що таке субсидія і як її отримати

Економити можна не тільки власними силами. Держава також допомагає людям, які опинилися в кризовій ситуації. Однією з програм фінансової допомоги є субсидії.

Субсидія – це грошова допомога населенню з бюджету держави або окремих фондів. Субсидії бувають різними: для допомоги імпортерам, експортерам, виробництвам та окремим громадянам для сплати комунальних послуг. В цьому розділі ми детальніше розглянемо саме останній варіант – комунальні субсидії.

Комунальні субсидії – це грошова допомога для оплати житлово-комунальних послуг. Сюди належать вода, газ, електроенергія, опалення, вивезення сміття. Більше про комунальні послуги та як їх оплачувати розповідаємо в розділі Оплата комунальних послуг.

Хто може отримати субсидію?

Субсидію можуть оформити громадяни, для яких оплата комунальних послуг перевищує їх місячний дохід.

Хто не може отримати субсидію?

Субсидія не призначається громадянам, якщо:

  • загальна площа квартири перевищує 130 м2 або загальна площа будинку перевищує 230 м2;
  • в когось із прописаних мешканців у власності є транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років, або декілька транспортних засобів, з року випуску яких минуло менше 15 років;
  • впродовж року вони купили або набули право власності на земельну ділянку, помешкання чи транспортний засіб;
  • впродовж року вони оплатили послуги на суму від 50 тисяч гривень. Не враховується оплата на лікування, навчання та комунальні послуги;
  • вони мають прострочену оплату комунальних послуг.
  • Який розмір субсидії?

Розмір субсидії визначається для кожного індивідуально. Залежить він від загальної суми доходи всіх прописаних мешканців квартири чи будинку. Сума наданих пільг відрізняється для опалювального та неопалювального сезонів.

До кого звернутися, щоб уточнити можливість отримання субсидії?

Можна звертатися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації, центру надання адміністративних послуг або в місцеві комунальні підприємства.

Як подати заяву для отримання субсидії?

Заяву можна подати онлайн за посиланням: https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html. Або прийти у вище перераховані органи та подати пакет письмових документів.

Які документи потрібні для отримання субсидії?

Обов’язковими є:

  • заява про призначення та надання житлової субсидії
  • декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

Завантажити документи можна за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/16214.html

За потреби до пакету документів можуть також просити додати договір оренди житла чи документи, які підтверджують непроживання особи за місцем реєстрації.

Як виглядає процес отримання грошей?

Варіант 1: громадянин відкриває рахунок в одному з банків-партнерів. Субсидія щомісяця у визначений термін зараховується на цей рахунок. Щоб скористатися субсидією, достатньо зняти гроші з рахунку та оплатити ними частину комунальних послуг.

Ознайомитися з переліком банків-партнерів можна на сайті Міністерства фінансів України за посиланням: https://mof.gov.ua/uk/upovnovazheni-banki-shhodo-obslugovuvannja-zarplatnih-proektiv

Варіант 2: гроші можна отримати у відділенні організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем проживання.

Залишаємо для вас посилання на сайт Міністерства соціальної політики України, де ви можете більше прочитати про субсидії та останні зміни щодо виплат грошей:

https://www.msp.gov.ua/timeline/subsidii.html

Робота з документами та поданням заяв є клопітким завданням. Але це дозволить вам стати ще більш самостійними та отримати досвід співпраці з органами влади.

Якщо буде потрібна допомога з заповненням документів, – дайте знати! В нашій команді є декілька юристів і фінансистів, які вам допоможуть.

Ваші коннектики