Покроковий шлях до працевлаштування

“Виберіть професію, яку ви любите, і вам не доведеться працювати
жодного дня у вашому житті”, – Конфуцій

Ну що, друзі, починаємо шукати роботу?

Ми зібрали декілька порад та ресурсів, щоб якнайшвидше наблизити вас до омріяної посади та цікавої роботи.

Погнали!

Крок 1: визначаємо основні критерії

Найперше, що ви маєте обрати, це:

сферу діяльності. Ви можете працювати за своєю спеціальністю або шукати щось зовсім інше. Це нормально. Або ж розглядати декілька варіантів одночасно. Так теж спрацьовує. Але все ж, найкраще шукати таку посаду, яка приноситиме вам не тільки дохід, а й задоволення. Це правило ми неодноразово перевіряли на собі:)

часове навантаження. Ви хочете працювати цілий робочий день чи встигати поєднувати роботу й навчання? Визначте для себе, скільки часу в тиждень ви фізично можете виділити на роботу;

рівень оплати. Якщо ви початківець без досвіду, не варто розраховувати одразу на дуже високий дохід. А якщо маєте досвід, практику, навички – все це підвищує ваші шанси на посаду з пристойним рівнем оплати. В будь-якому разі, визначте для себе суму, яку хочете заробляти й шукайте пропозиції з +/- схожою зарплатнею. Але не забувайте час від часу аналізувати рівень оплати на схожих вакансіях. Раптом вам платять значно менше, ніж пропонують інші роботодавці?

Крок 2: шукаємо вакансії

Після того, як визначили основні критерії, можна починати шукати вакансії. Варіантів, де шукати роботу, багато. А про найбільш корисні ресурси ви можете прочитати в статтях: Де шукати вакансії і як знайти роботу (+ активне посилання на статтю)

Крок 3: складаємо резюме

Наступним кроком треба написати резюме. Резюме – це документ, в якому зібрана коротка інформація про навчання, освіту, досвід, ваші навички та успіхи. За допомогою резюме працедавець складає про вас перше враження та вирішує, чи підходите ви на вакантну посаду. Як ви уже зрозуміли, резюме – дуже важлива річ. Не хвилюйтесь! Ми разом напишемо ваше резюме і поділимося всіма хитрощами, які знаємо. Дочитайте до кінця цю статтю, а тоді чекаємо вас тут: Складаємо резюме (+ активне посилання на статтю)

Крок 4: проходимо співбесіду

Після того, як працедавець зацікавився вашим резюме, він запрошує вас на співбесіду. Співбесіда – це розмова з керівником, директором компанії або особою, яка відповідальна за найм нових працівників. Під час співбесіди керівництво розказує деталі роботи, ставить вам декілька запитань і робить висновок, чи підходите ви для конкретної посади. Зі свого боку ви також приймаєте рішення, чи хочете працювати в даному колективі й чи підходять вам умови роботи.

P.S. Ми знаємо декілька лайфхаків, як підготуватися й гідно пройти співбесіду. Цікаво? Переходьте на статтю: Як пройти співбесіду (+активне посилання на статтю)

Крок 5: випробувальний термін та працевлаштування

Останнім кроком на шляху до отримання роботи є випробувальний термін. Ви ознайомлюєтеся зі своїми обов’язками, вам доручають перші завдання й спостерігають, як ви з ними впораєтеся. Випробувальний термін може тривати від 2-3 днів до декількох тижнів. За законом, термін випробування має оплачуватися, але роботодавці часто нехтують цим правилом. Тому чи оплатять вам чи ні, залежить від конкретної компанії. Якщо вас запрошують на випробувальний термін, обов’язково дізнайтесь, скільки він триватиме та які умови оплати.

Коли стажування завершується, керівник приймає рішення про подальшу співпрацю. Якщо він задоволений вашими результатами, а вам також підходять умови – вітаємо! ви отримали роботу! Залишиться тільки юридична та правова частина вашого офіційного працевлаштування. Як це відбувається і на що потрібно звернути увагу, розповідаємо в: Офіційне працевлаштування (+ активне посилання на статтю)

Як бачите, пошук роботи потребує вашого часу, старань та бажання. А враховуючи те, що на роботі ми проводимо більшу частину свого дня, підходьте до вибору посади та місця праці з усією серйозністю.

Віримо, що ви знайдете класну роботу!

Ваші коннектики:)