Не бійтеся кардинальних змін: це круто!

Вам знайоме відчуття, коли стоїте на порозі чогось нового, а всередині Вас всього викручує? Тіло наче дерев’яніє, руки крижаніють, а мозок відмовляється мислити адекватно. Страшно. Але ось серце не перестає підказувати, що Ви обрали правильний шлях. Просто треба переступити через себе і зробити перший крок…

Привіт! Мене звати Дмитро, і два роки тому я зробив важливий крок у своє майбутнє. Після випуску зі школи-інтернату я наважився переїхати в Київ і продовжити навчання там. Мені було неабияк страшно! Я ніколи не був в Києві, нікого там не знав. Мене чекало все нове: місто, люди, вулиці, університет.

Коли треба було уже купувати квиток на потяг, я декілька раз хотів все забути й нікуди не їхати. Залишитися у Львові і спокійно вчитися тут. Та я запитав себе: “Чи я щасливий?” Мабуть, трохи був. Але хотів чогось більшого. За 5 хвилин я обрав місце у вагоні та підтвердив купівлю квитка. “Ну все, тепер дороги назад нема”, – подумав я собі в ту мить і навіть трішки усміхнувся. Муки вибору були позаду. Все, я їду до Києва!

І знаєте що? Зараз я набагато щасливіший! Маю хороших друзів серед одногрупників. Деякі з них – місцеві, тому допомагали мені вивчити місто, зрозуміти систему проїзду в метро. За два роки перебування тут я уже відчуваю себе справжнім киянином. Можу навіть провести екскурсію. Тому приїжджайте і погуляємо по Хрещатику – це моя улюблена вулиця. Вона широка, а ще на ній постійно вирує життя. Мабуть, за такими відчуттями я сюди й переїхав.

Чи щасливий я зараз? Набагато більше, ніж до того. Я переконався, що треба слухати своє серце – це ніколи не буває помилкою! Все що робиться – тільки на краще!

Друзі, не бійтеся щось змінювати, навіть якщо це кардинальні зміни! Ви не уявляєте, що на Вас чекає. Завжди треба пробувати, часом помилятися і вчитися на своїх помилках.
Якщо перед Вами зараз вибір: їхати чи ні? вступати чи ні? переїжджати чи ні?, – Ваша відповідь завжди повинна йти від серця. Головне, ясним розумом оцінити ситуацію і сам вибір, який треба зробити.

Вийшовши з зони комфорту, Ви вдихнете новий подих у Ваше життя. Ви відкриваєтеся на нові можливості й цікаві знайомства.

Я хочу, щоб Ви не боялися змін! Буде страшно, буде невпевнено, Ви сто раз захочете відкинути свою ідею. Але буде класно! Краще життя вже чекає на Вас за поворотом, треба лише до нього дійти.

Підтримую Вас у кожному Вашому виборі!
Як будете в Києві, запрошую на прогулянку.
Дмитро

Історія Дмитра дуже натхненна і Вам може здатися, що на будь-яку можливість треба завжди говорити “так”. Без сумніву, треба використовувати кожен шанс та кожну життєву можливість. Але що робити, коли Ви вагаєтеся і зовсім не розумієте, який вибір зробити?

Ділимося з Вами декількома порадами, які можуть в цьому допомогти.

1. Оцініть ситуацію об’єктивно. На цьому етапі включайте холодний розум і раціональне мислення. Поставте собі такі запитання:
* якщо плануєте жити окремо: чи достатньо у Вас фінансів? Чи маєте Ви стабільний дохід? Чи зможете Ви готувати собі їсти? Чи готові Ви до самостійного життя?
* якщо обираєте спеціальність: чи подобається Вам напрям навчання? Чи готові Ви докладати зусилля саме в цій сфері? Чи хотіли б Ви працювати за спеціальністю? Чи відчуваєте Ви ентузіазм до обраного фаху?
* якщо плануєте переїхати в інший населений пункт: як швидко знайдете помешкання? Чи готові до адаптації в новому середовищі? Чи готові до змін?
* якщо думаєте про розірвання стосунків: чи відчуваєте себе щасливим?, чи достатньо вільного простору?, чи Вас не обмежують?, чи бачите Ви цю особу в ролі батька чи матері дітей?

2. Довіртеся внутрішнім відчуттям. Лише Ви знаєте, як буде краще для Вас. Вибір друга/подруги може абсолютно не підійти Вам. Постарайтеся прислухатися до свого внутрішнього голосу. Він підкаже Вам, в якому напрямку рухатися.

3. Перерахуйте всі “за” і “проти”. Візьміть листок паперу, поділіть його на дві частини. В першій колонці пропишіть всі плюси від конкретного рішення. А в іншій колонці навпаки перерахуйте мінуси, з якими можете зустрітися, якщо зробите певний вибір. Приділіть цьому достатньо часу і не полінуйтеся проаналізувати ситуацію глибоко. Для Вас можуть відкритися нові сторони ситуації, що допоможуть прийняти найкраще рішення.

4. Думайте про майбутнє. Кожна дія впливає на майбутнє. Тому часто вибір треба робити з перспективою в майбутньому. Чи принесе це Вам користь через декілька років? Наприклад, Ви не хочете вступати в університет, але чи в майбутньому Ви зможете працювати за обраним фахом без диплома про вищу освіту? Або Ви зустрічаєтеся з хлопцем чи дівчиною, котрий(а) Вас багато в чому обмежує. А чи за декілька років все не стане тільки гірше? А якщо створити з такою людиною сім’ю, чи будете Ви й Ваші діти щасливі?

5. Питайте думку інших. Робіть вибір на основі чужої поради точно не треба. Але думки інших людей можуть допомогти Вам подивитися на ситуацію з інших сторін. Можливо, хтось поділиться власним досвідом, коли був у схожій ситуації та як це вплинуло на його життя.

Якщо покладатися на тверезий розум і внутрішні відчуття, то Вам вдасться прийняти найкраще рішення! Інколи воно приходить швидко, а інколи потрібно добре його обміркувати.

Найважливіше, щоб рішення було Вашим!

Дмитро

*Ім’я та фото були змінені в цілях безпеки