Мастурбація і порнографія: чи є їм місце у реальному житті?

Експерименти в сексуальному житті приваблюють багатьох. Це і не дивно, що нам хочеться чогось нового чи гостріших відчуттів. Якщо такі дії відбуваються за згодою сторін і приносять обидвом партнерам задоволення, то можемо порадити хіба бути обережними і не забувати про контрацепцію.

Але якщо експерименти спрямовані тільки на задоволення власних потреб, варто подумати про наслідки.

Хочемо відверто поговорити з вами про мастурбацію і порнографію, чи є їм місце в повсякденному житті і як вони впливають на здоров’я.

Що вам варто знати про мастурбацію

Мастурбація – це отримання сексуального задоволення через стимулювання власних статевих органів. Завершується вона зазвичай оргазмом: сім’явиверженням у чоловіків та скороченням органів малого тазу у жінок.

Ми не хочемо давати оцінку мастурбації й казати, добра вона чи ні. Прочитайте наступні абзаци і вирішіть для себе самостійно.

Які переваги мастурбації?

Сексологи та психологи зазвичай озвучують такі аргументи:

 • можливість краще пізнати своє тіло: які рухи вам приємні, у якій позиції, з якою інтенсивністю
 • після цього можна навчити партнера робити вам так само приємно
 • виключена можливість отримати венеричні захворювання
 • спосіб зняти напругу, стрес чи отримати задоволення без присутності партнера

Шкода від мастурбації:

 • менший фізичний потяг до партнера
 • звикання і сексуальна залежність
 • емоційне спустошення
 • егоїзм у відносинах: кожен старається задовольнити себе самого, а не партнера
 • психологічний конфлікт: під час процесу ви можете уявляти, що виконуєте цю дію разом із партнером, знайомим чи бажаною особою. Але реальність інша. Такий дисбаланс користі вашому організму не принесе.

Мастурбація корисна на фізіологічному рівні. А ось для психологічного та емоційного здоров’я може мати негативні наслідки. Враховуйте ці моменти у своєму сексуальному житті.

У попередньому абзаці ми зачепили тему порнографії. Поговоримо про неї більш детально.

Що вам варто знати про порнографію

Порнографія – це відображення сцен статевого акту та оголених статевих органів у фільмах, на зображеннях чи словесно. Метою порнографії є сексуальне збудження.

Найбільш поширеним продуктом порнографії є порно – фільм, який показує статеві відносини.

В Україні порнографія заборонена законом “Про захист суспільної моралі”. За цим законом виробництво і продаж порнографічного матеріалу не дозволені та караються позбавленням волі.

Якщо в мастурбації ми віднайшли ряд переваг, то з порнографією так не вийде. Вона шкідлива і для тіла, і для психіки. Давайте розбиратися, чому.

5 причин, щоб не дивитися порно

Причина 1: порно – це ілюзія, а не приклад для наслідування

Чи задумувалися ви, чому зірки порно називаються акторами? Правильно, все тому, що вони грають відведену їм роль. Сцени порно мають свій чіткий сценарій, а актори розучують свої ролі: рухи, вигуки, жести.

Порно – це брехня. Воно штучне і не має жодного відношення до того, як все відбувається у реальному житті.

Причина 2: завищені очікування до свого партнера

Порно може вражати. Деякі сцени виглядають особливо незвичайними. Вони можуть вам сподобатися, і ви захочете відтворити їх з партнером у реальному житті. Але ось біда: це практично неможливо. Чому? Бо читайте причину 1: порно = брехня. В реальному житті все не так: не такі шалені крики, не такі яскраві оргазми, як їх награють актори. Деякі позиції абсолютно не зручні, а актори в них просто імітують задоволення.

Спробуєте зі своїм партнером, нічого не вийде і навряд ви подумаєте, що причина у порно. Ви шукатимете причину у собі або, ще гірше, почнете звинувачувати партнера. Не робіть так, бо можете глибоко образити свого партнера і нашкодити вашим стосункам.

Причина 3: порно викликає залежність

Найгірше те, що після частих переглядів порно зникає сексуальний потяг до партнера. Це і не дивно: набагато легше принести собі самозадоволення, переглядаючи вражаючі інтимні сцени, ніж довести до оргазму свого партнера. Але ви уже знаєте, що вірити і орієнтуватися на порно нерозумно.

У порнографії, як із наркотиками: починаєте з легких сцен, але за місяць-два вам треба уже більшу “дозу”. Починаєте шукати важче порно і все більше викривляєте сприйняття реального світу.

Причина 4: порно руйнує зв’язок із партнером

Частково ми уже зазначали це у попередніх абзацах. Потяг до партнера стає все меншим. Відсутність сексу може стати причиною сварок. Партнери націлені тільки на власне задоволення. Бажання принести задоволення партнеру також зменшується. Все це по краплі починає руйнувати відносини. А причиною є самозадоволення від перегляду порно. Чи не простіше його просто не вмикати і насолоджуватися присутністю людини поруч?

Причина 5: психологічні проблеми

Почуття провини, біль, сором, відчуженість від інших людей – це лише частина того, що порно-залежна людина відчуває внутрішньо. На додачу розвиток комплексів і втрата довіри до найближчих людей. Здавалося б, що порно наче і не таке погане, але воно пускає корені глибоко у психіку людини. В цьому і проблема.

Як позбутися порно-залежності?

 • Найперше, усвідомте, що порно завдає шкоди. Відчуйте глибоку внутрішню потребу з цим покінчити;
 • озвучте свою проблему перед партнером. Якщо у вас дійсно глибокі відносини, ви знайдете в цій людині найпершу підтримку та опору;
 • зверніться до психолога: так ваш шлях до подолання залежності буде максимально легким;
 • будьте в русі: займіться спортом, знайдіть нове хобі, частіше зустрічайтеся з друзями. Зміна активності завжди корисно впливає на мозок. Ну а ще так у вас просто не буде сили і часу на перегляд порно;
 • не здавайтеся! Ви боретеся із залежністю, а не шукаєте в гуглі текст для привітання тітки. Тому легко не буде. Захочеться здатися, захочеться повернутися до своєї звички. Коли буде особливо складно, пригадайте, чому ви все це почали і що треба рухатися вперед.

Сексуальність – прекрасна грань людини. Але, як бачите, і з нею треба бути обачним. Ми розуміємо, що в вашому оточенні може не бути жодної людини, якій ви можете довіритися і поділитися з нею залежністю від порно. Саме тому у вас є ми! З командою волонтерів чи психологів, анонімно чи ні – вам вирішувати, як отримати допомогу.

Соромитися немає чого, кажемо одразу. Щоб написати нам, відчувайте себе максимально вільним, наскільки це можливо.

Все буде добре, якщо докласти до цього трішки зусиль.

Ваші коннектики