Де шукати вакансії і як знайти роботу

Під час пошуку роботи підійде вже відоме вам правило: задіювати треба всі можливі ресурси.

Ми підготували перелік основних способів. Рекомендуємо розпочинати пошуки саме з них.

5 способів знайти роботу

1. Сайти пошуку роботи

На сайтах зібрано чи не більшість всіх вакансій. Тому шанси знайти цікаву для вас позицію дуже високі. Все, що вам необхідно, це вказати місто чи населений пункт. Система видасть всі найновіші пропозиції з різних сфер. А якщо ви шукаєте конкретну посаду (наприклад, менеджер / офіціант / кухар), вводьте її у відповідному полі та обирайте серед наявних пропозицій.

На які сайти варто звернути увагу:

Хитрість від коннектиків №1:

На більшості з цих сайтів є можливість створити резюме. Вам лише потрібно внести необхідну інформацію, і так ви потрапите до бази кандидатів. Досить часто роботодавці переглядають ці списки та пропонують роботу першими. Тому будьте уважними й обов’язково вкажіть правильні контактні дані.
Але врахуйте, що резюме буде розміщене лише на тому сайті, де ви проходили реєстрацію. Воно не є універсальним і не дублюється на інших сайтах. Тому якщо ви хочете збільшити власні шанси, реєструйтеся одразу на декількох ресурсах. Посилання ви маєте, тому вперед!

Зверніть також увагу на сайти з різними оголошеннями. Ці сайти не зосереджені виключно на актуальних вакансіях. На них зібрано безліч інших оголошень від оренди квартири до купівлі котика. Але розділи про пошук роботи варті твоєї уваги:

2. Сайти компаній

Якщо ви чітко знаєте, в якій компанії чи організації хочете працювати, тоді заходьте на її сайт і шукай розділ “Вакансії”. Зазвичай там зібрана актуальна
інформація про вакантні місця. Можливо, вам там щось одразу підійде.
Ось, наприклад, сайти PepsiCo, Нової пошти, METRO та ОККО, які шукають співробітників у свої компанії:

Хитрість від коннектиків №2:

А як вам ідея проявити ініціативу?
Можливо, на сайтах компаній ви не знайдете цікавої для себе роботи або ж інформація про вакансії буде відсутня. Тоді пропонуємо написати цій компанії на електронну пошту чи в соцмережах. Буде достатньо вказати декілька слів про себе, яку роботу ви шукаєте і чому хочеш працювати саме в цій компанії. І, звісно, не забудьте прикріпити своє резюме та подякувати за розгляд вашої кандидатури.

Як писати резюме і супровідний лист ми розповідаємо у наших статтях: Складаємо резюме та Пишемо супровідний лист

Не виключено, що ви можете і зовсім не отримати зворотнього зв’язку. А можливо статися і навпаки: як тільки з’явиться вакансія, вас уже матимуть на увазі.

3. Соцмережі

Ідея 1: напишіть у себе на сторінках допис, що ви шукаєте роботу. Коротко опишіть, чим би хотіли займатися і які навички маєте для цього.
Ідея 2: заходьте на сторінки компаній, там також можна натрапити на оголошення про пошук нових співробітників.
Ідея 3: підпишіться на групи, які розміщують актуальні вакансії у вашому регіоні. Наприклад, для Львова багато вакансій розміщено в Facebook-групі “Робота у Львові”. Пошукайте схожі групи чи сторінки для вашого регіону. Там також можна натрапити на цікаві пропозиції.

4. Центри зайнятості

В Україні діє Державна служба зайнятості. Це державна структура, яка у кожній області України має свій підрозділ – регіональний центр зайнятості.

Центр зайнятості допомагає громадянам отримати необхідну інформацію щодо працевлаштування. А також там зібрана база вакансій, серед яких може бути і цікава для вас робота.
Ось посилання на Центри зайнятості для Львівської, Київської та Одеської областей:

https://lviv.dcz.gov.ua/

https://kir.dcz.gov.ua/

https://ode.dcz.gov.ua/

5. Ваша активність

Розпитуйте своїх друзів, чи часом в їхніх компаніях не шукають нового працівника. Відвідуйте різні заходи, дні відкритих дверей чи конференції, де можна познайомитися з потенційним роботодавцем.

Будьте активним!

І пам’ятайте: чим більше способів ви використаєте, тим швидше знайдете класну роботу!

Йдемо відгукуватися на вакансії?

Ваші коннектики!