Щоб бути успішними в майбутньому, корисні навики варто надбати ще в юності.
Тут не йдеться про “успішний успіх”, адже це поняття може бути індивідуальним і залежить від цінностей, цілей і потреб кожного конкретного підлітка та його оточення.
Поради, які ми пропонуємо, з часом змінюватимуть та дисциплінуватимуть вас.
Планування.
Ведіть планувальник та створюйте колесо балансу на пів року або рік.
Відслідковуйте зміни. Плануйте справи на рік, місяць, тиждень та день.
Щовечора записуйте справи на наступний день. Плануйте 70% свого часу і 30% залишайте незапланованими. Ведіть трекер звичок.
Існує безліч додатків трекерів звичок, але ось кілька популярних та рекомендованих:
- Habitica – цей додаток перетворює трекінг звичок на гру, де ви отримуєте винагороду за виконання мети і покарання за неуспішність. Він надає міцну мотивацію завершувати звички.
- Productive – цей додаток дозволяє створювати плани і трекати ваші щоденні звички. Він нагадує вам про виконання завдань та допомагає залишатися організованим.
- Loop Habit Tracker – цей простий, але потужний трекер звичок дозволяє створювати звички і веде підрахунок днями, які ви виконуєте їх. Він також надає графіки та статистику вашої прогресу.
Ці додатки можна знайти на Google Play або App Store, залежно від вашої платформи. Вибір додатку залежить від вашого стилю й вимог, тому ви можете спробувати кілька додатків та вибрати той, який найбільше відповідає вашим потребам.
Стосунки.
Здорові стосунки – це коли існує взаємна повага, довіра та комунікація.
Вони засновані на взаєморозумінні та прийнятті, а не на змушуванні, контролі та насильстві.
Як розпізнати токсичні стосунки, читайте у статті.
5 мов любові.
Існує п’ять мов любові і в кожного з нас є одна ведуча мова любові.
Подарунки, слова, вчинки (служіння), час, проведений разом, дотики. Щоб нас почули, потрібно звертатись до іншого на його мові любові.
Освіта.
Формальна освіта є основною, тому обов’язково потрібно закінчити школу та здобути вищу освіту. Це дасть багато можливостей.
В майбутньому ви можете здобувати нові навики та змінювати професію. Кілька порад, як визначитись із майбутньою професією, читайте тут
Фінанси.
Встановлюємо на телефон додаток для обліку доходів і витрат та заносимо в неї всі доходи (навіть ті кошти, що дають батьки) і всі витрати, навіть найдрібніші.
Від усіх доходів щомісяця відкладаємо 10% – створюємо фінансову подушку. Робимо це навіть якщо наш дохід становить 200 грн на місяць.
Прибирання.
Тримайте ваш простір чистим.
Прибираємо по зонах і типах речей. Щодня виділяємо 15 хв.
Перш ніж принести додому нову річ, потрібно позбутися старої. Викидаємо або віддаємо лише свої речі, які більше нам не служать або перестали приносити радість.
Перш ніж щось викидати, порадьтесь з батьками.
Інформаційна гігієна.
Використовуйте надійні джерела інформації. Уникайте перенасичення інформацією.
Використовуйте соцмережі з умовністю (наприклад, не більше 2, годин в день) Більше рухайтесь та бувайте на свіжому повітрі.
Емоції.
Емоції, які ми відчуваємо є важливими. Відслідковуйте свої емоції, називайте їх, відрізняйте одну від одної.
Не знецінюйте емоції інших людей, проявляйте емпатію та підтримку.
Знайомство.
Щоб запам’ятатись іншим людям і знайти нових друзів, варто цікавитись іншими та задавати запитання про них.
При знайомстві ви можете вголос повторити ім’я та придумати якусь асоціацію до нього. Для кожної людини звернення до неї по імені найприємніше!
Керування стресом.
Коли ви відчуваєте стрес, спробуйте виявити та усунути причину. Якщо це не вдається, спробуйте переключитись – займіться улюбленими справами, поспіть, погуляйте.
Якщо це не допомагає, поговоріть про свої почуття з людиною, якій довіряєте або з психологом.
А ще не забувайте мріяти і вірити в себе!
Пам’ятайте, що ми завжди готові вислухати та підтримати!
Ваші Конектики.