Як збільшити власний дохід

Заробляти більше – цілком нормальне бажання. Ви розвиваєтеся професійно, здобуваєте нові вміння, отримуєте досвід. Все це має гідно і щораз більше оплачуватися. Водночас збільшуються тарифи та ціни, тому роками заробляти однакову суму неправильно і невигідно.
Хочемо навчити вас способів, як заробляти більше і при цьому не працювати 24/7.
Ви можете бути в різній ситуації. Тому ми розглянемо найбільш поширені з них і що можна зробити, щоб збільшити дохід.

Ситуація 1: робота 5 днів в тиждень з 9 до 18

Швидше за все, після роботи ви втомлені і нічого вже не хочеться. А вихідні минають за домашніми справами та відпочинком. Як тут діяти? – Робити акцент на роботі:

  • якщо ви працівник з досвідом, можете просити про підвищення посади. Виконання важчих завдань з більшою відповідальністю = підвищення зарплати (насправді, не завжди, але у більшості випадків саме так);
  • просити премію. Поцікавтеся в керівництва, які завдання ви можете виконати, щоб отримати в кінці місяця премію. Якщо досягнули свого, не соромтеся нагадати про це під час виплати зарплати;
  • покращуйте свої навики та продуктивність. Збільшення швидкості та кращі показники ефективності роботи можуть бути причиною, щоб просити надбавку.
  • Чого ми точно не рекомендуємо робити, так це працювати в післяробочий час чи під час вихідних. Перші тижні можуть датися легше, а ось далі ви відчуєте виснаження організму. Пам’ятайте, що відпочинок так само важливий, як і робота.

Ситуація 2: неповний робочий тиждень

Тут ситуація інша: декілька днів в тиждень ви працюєте цілий день або позмінно, а решту тижня – маєте вихідні. Так, якісь дні у вас будуть виключно на відпочинок та власні справи. Але все ж з’являється більше можливостей для підробітку.
Що можна придумати в такій ситуації:

  • всі попередні поради про премії та підвищення посади залишаються актуальними;
  • знайти ще одну роботу. Ми не говоримо про те, щоб працювати без вихідних. Але якщо на першій роботі у вас невелике навантаження і є достатньо часу та сили, щоб працювати на ще одній, то чому б і ні? Але завжди тримайте в фокусі баланс між роботою, відпочинком та особистим життям.

Ситуація 3: ви ще студенти і хочете поєднувати навчання з роботою

Цікава ситуація. З одного боку, у вас ще багато енергії та запалу. А з іншого – ви прив’язані до розкладу занять і обмежені в часі. Найчастіше, студенти в такій ситуації не мають великого вибору та погоджуються на доступні пропозиції.
Але навіть в такій ситуації ми маємо для вас декілька думок, як підзаробити. До речі, ці поради універсальні, тому підійдуть для кожного.

5 ідей, як підзаробити в будь-якій ситуації

Ідея 1: займатися репетиторством. Знаєте іноземну мову, математику чи будь-який інший предмет? Чому б не знайти собі декілька учнів та давати приватні уроки. Так ви і свої знання підтягнете, і відчуєте прихід додаткових коштів.

Ідея 2: використовуйте свої таланти. Організуйте власний гурток танців, школу малювання чи уроки волейболу. Якщо ви маєте талант, це гарна нагода передати іншому частину своїх знань. І підзаробити, звісно ж, також.

Ідея 3: знаходьте завдання на сайті https://kabanchik.ua/ua. Це онлайн-сервіс, на якому люди виставляють завдання і шукають виконавця. Робота дуже різна: від “перенести дані в таблицю” до “прибрати в квартирі”. Сайт має розділи, тому ви можете шукати одразу в цікавій для вас категорії. Перевага цього ресурсу в тому, що там зібрані здебільшого одноразові завдання, для яких не треба мати особливих навиків.

Ідея 4: зверніть увагу на таку роботу: офіціант, няня, промоутер, особистий помічник, робота в інтернеті, допомога з соціальними мережами, робота по дому (прибирання, приготування страв, закупівля продуктів). Часто можна знайти таку пропозицію, щоб поєднувати з основною роботою чи навчанням. Де шукати вакансії ми розповідаємо в розділі Робота. Там багато цікавих ідей і точно знайдеться щось для вас.

Ідея 5: використовуйте сезонні пропозиції: літом шукають працівників на море, фестивалі і табори. Взимку – на новорічні ярмарки, гірськолижні курорти. Навесні та восени часто потрібна допомога на городі чи в саду. Робота є завжди. Вона різна, тому обирайте, що вам найбільше подобається і вперед!

Ну як вам наші ідеї? Надіємося, якась із порад принесе вам додаткові гроші. Тільки не забудьте нам про це розповісти, добре?

Віримо у вас та ваш успіх!

Команда коннектиків