Ми з вами вже знаємо, як впорядкувати власний бюджет та заробляти більше. (+ посилання на статті) Про це говорили в наших попередніх розділах. Якщо ще не читали, обов’язково загляньте на ці сторінки. Там ми розповідаємо, як рахувати витрати і доходи, та розкриваємо нехитрі способи, як збільшити свій дохід. А ви ж хочете заробляти більше, правда?
А ми рухаємось далі.
У вас є мрія? Ну, наприклад, побачити Ейфелеву вежу чи купити макбук? Щоб її здійснити, потрбно мати не тільки сильне бажання. Без необхідної суми грошей мрія, на жаль, так і залишиться мрією. Нам не зовсім подобається така перспектива, бо ми за втілення всіх мрій і бажань.
Тож як назбирати певну суму грошей? Секрет у заощадженнях та відкладанні коштів.
Заощадження – це гроші, які ви не використовуєте, а відкладаєте на майбутнє.
Це означає, що з кожної зарплати певну суму грошей ви не витрачаєте, а зберігаєте. Таким способом за певний період часу ви назбираєте достатньо, щоб купити якусь конкретну річ або мати додаткові кошти на майбутні витрати.
Три причини, щоб ви почали відкладати гроші вже сьогодні:
- ви отримаєте фінансову безпеку. Що б не сталося завтра, вже сьогодні ви маєте суму на непередбачуваний випадок. Звільнення з роботи, хвороба чи незаплановані витрати? Не треба позичати кошти в знайомих: вони вже у вас є;
- ви почнете здійснювати мрії. Нарешті купите собі ту річ, про яку так довго мріяли. Матимете гроші, щоб більше подорожувати. Чи зробите омріяний ремонт квартири. У вас точно є мрія, від якої серце б’ється частіше. Пора братися за її втілення;
- ви зароблятимете більше. Так-так, ви правильно прочитали. Як тільки ви здійсните декілька своїх бажань, вам захочеться дозволяти собі більше і жити краще. З’явиться більше мотивації для розвитку і руху вперед. Відповідно, ви шукатимете все нові методи, щоб збільшувати дохід.
Класно, скажіть? Більшість нашої команди відкладає гроші. І з нашого досвіду скажемо, що це працює.
Все, ви вирішили почати відкладати. А що далі? Як організувати цей процес? Які бувають методи? Розповідаємо!
Є декілька методів, як можна зберігати накопичені кошти:
- вдома у конверті. Найпростіший спосіб з технічної сторони. Але тут є нюанси: треба бути дуже дисциплінованим, щоб не витрачати гроші, які відкладаєте. Також неможливо отримати відсотки, і ви не застраховані від крадіжок;
- завести окрему банківську картку для заощаджень. Так ваші кошти будуть в безпеці і ви зможете їх зняти в будь-який момент. Серед мінусів – ви не отримаєте відсотки банку. І завжди буде спокуса розрахуватися в магазині цією карткою, якщо буде недостатньо готівки з собою. Тому доведеться бути дуже дисциплінованим;
- покласти на депозит в банку. Тут ми зупинимося більш детально.
Яка користь від банків, депозитів і як не втратити свої кошти
Депозит – це гроші, які ви вносите на свій рахунок у банку. Найбільша перевага депозиту в отриманні відсотків від суми вкладу. Тобто ви вкладаєте одну суму грошей, а за певний час забираєте більшу. Але не поспішайте радіти, бо по факту ви заберете суму, яка по цінності дорівнюватиме сумі початкового внеску. Відбувається це через зниження курсу гривні по відношенню до інших валют. Цей процес називається девальвацією гривні.
Тобто за 2 тисячі гривень минулого року ви могли купити більше, ніж тепер. Тому депозит допомагає зберігати цінність ваших коштів і сформувати звичку заощаджень на майбутнє.
Банки пропонують варіанти депозиту на різних умовах. Щоб обрати для себе найкращий варіант, зверніть увагу на такі критерії:
- термін договору. Він може бути на декілька місяців, рік чи декілька років;
- можливість додаткових внесків. Є депозити, за умовами якого ви вносите певну суму один раз, а після завершення договору забираєте кошти з відсотками. Для вас може краще підійти варіант депозиту з можливістю щомісяця вносити кошти та накопичувати більшу суму на рахунку;
- можливість зняти частину коштів до завершення дії договору. Тут ви або маєте можливість зняти якусь частину коштів, або чекаєте завершення дії договору;
- відсоткова ставка. Цілком логічно вас будуть цікавити депозити з вищими відсотками. Адже це означає, що ви отримаєте більший прибуток;
- валюта. Ви плануєте вносити кошти у гривнях чи валюті? Зазвичай, на долари та євро банки пропонують вищі відсоткові ставки;
- надійність банку. Краще довіряти перевіреним банкам з тривалою історією діяльності. Інколи за високими ставками можуть стояти недобросовісні банки. У випадку, коли такий банк збанкрутує, ви втратите свої кошти.
Щоб обрати для себе найкращий варіант, виділіть час для вивчення інформації в інтернеті. Не полінуйтесяь і зайдіть у відділення різних банків для усної бесіди з консультантами. Питайте поради в дорослих чи досвідчених користувачів.
Депозит – гарна ідея для заощадження коштів. Банківський рахунок вас дисциплінує і забере можливість витратити кошти передчасно.
Декілька слів про економію коштів
Окрім заощаджень є ще й інший спосіб, як мати трішки більше грошей на майбутні покупки. Можна почати економити. На перший погляд, це неприємний процес, бо хто з нас любить себе в чомусь обмежувати? Мабуть, ніхто.
Ми знаємо декілька хитростей, як купувати все, що необхідно, але витрачати менше. Готові дізнатися? Тоді поїхали!
Використовуйте час акцій та знижок. Очевидно, так? Але не зовсім очевидно, коли ходите в супермаркеті, бачите зубну пасту на знижці. Але пригадуєте половину ще невикористаного тюбика у ванні і йдете далі. І так з усім. Але якщо купити зараз за меншою ціною, але використовувати пізніше, то це також економія ваших коштів.
Купуйте гуртом або в більшому об’ємі. Підійде не для всього товару. І не завжди можна мати досить коштів, щоб закупитися на місяці вперед. Але чудово підійде, наприклад, для засобів з прибирання. Півтори кілограми порошку коштують дешевше, ніж 3 окремі пачки по пів кілограма. А півлітровий засіб для миття посуду дешевший, ніж 2 менші.
Порівнюйте ціни. Такий самий ноутбук в “Comfy” і “Фокстроті” коштує по-різному. Так само різняться ціни на продукти в супермаркетах. Досліджуйте пропозиції в різних магазинах. Так ви матимете можливість зекономити не одну сотню гривень.
Купуйте одяг в стокових магазинах чи на секонд-хенді. Стокові магазини пропонують абсолютно новий одяг, але ціни там нижчі, ніж в звичайних магазинах. У секонд-хенді також можна знайти нову річ або одяг чи взуття в хорошому стані. Обійдеться така покупка в рази дешевше і дасть вам можливість зекономити. А також це вклад в екологію нашої планети, щоб збільшити використання вже існуючих речей. Лише не забудьте куплений одяг спершу випрати, а тоді носіть на здоров’я.
Вам може бути складно на початку. Але щоб сформувати нову корисну звичку, треба перебороти себе і докласти трохи старань. Віримо, що у вас все вийде!
Якщо потрібна буде наша допомога, обов’язково звертайтесь! Допоможемо вам онлайн або пройдемося разом в банк.
Ми – поруч.
Ваші коннектики