Підлітковий вік сповнений суперечностей. Важко знайти спільну мову з дорослими, іноді з друзями, а найчастіше із самим собою.
Але сьогодні розглянемо ближче стосунки з дорослими, а саме – з батьками.
Ви знали, що немає такої родини, де були б відсутні конфлікти між батьками та дітьми? Ще складніше уявити те, що ваші батьки теж колись були підлітками.
Переживали ті ж емоції, шукали себе та місце в цьому світі, вперше закохувались, помилялись, мали проблеми у школі…
Можливо вони ніколи не розкажуть про це вам, але запитати варто. Раптом ви почуєте те, що зробить ваше ставлення до батьків більш лояльним.
Та якщо ні, у цій статті ми відкриємо для вас деякі секрети підліткового віку ваших близьких дорослих.
Факт 1.
Ваші батьки у вашому віці не знали, що таке переписка в мобільному телефоні. Здебільшого, вони не знали, що таке мобільний телефон. WhatsApp, Telegram чи Viber для них були записки, написані ручкою та перекинуті через парту.
Деякі дорослі трепетно зберігають такі листування до сьогодні. У цих записках – кумедні жарти про вчителів чи викладачів, зізнання в коханні чи пропозиції втекти з уроків.
Факт 2.
Жаргон – ознака крутості. Якщо зараз у вас слово “базар” асоціюється з прилавками з сезонними овочами та фруктами, то ваші батьки у підлітковому віці “відповідали за базар”, тобто за свої слова, ходили в бар чи кабак, а не в ресторацію чи клуб.
факт 3.
Брітні Спірс – стара. Але це лише для вас. Ваші батьки із захопленням слухали цю неймовірну поп-діву та рівнялись на неї у стилі одягу, зачісці та манерах.
А ще у ваших батьків не було такого вибору та різноманітності музики та кіно. Це зараз ви спокійно можете перейти за посиланням та подивитись рекомендований друзями кліп чи улюблений серіал.
Ваші батьки мали інші можливості. Касету з фільмом можна було взяти у відеопрокаті та відтворити на телевізорі через відеомагнітофон. Зазвичай, такі фільми мали препаскудний переклад та ще гіршу якість зображення.
Факт 4.
Жуйки купували не для свіжого подиху. За часів юності ваших батьків вони мали смак резини, тому найціннішим у жуйках були фантики та наклейки, які вклеювали у спеціальні книжечки. Потрібно було зібрати усю колекцію Барбі або марок машин від жуйок Турбо.
Факт 5.
За відсутності інтернету та соціальних мереж, ваші батьки мали свій спосіб спілкування. Паперові зошити “Анкети”, автори яких вручну записували запитання і роздавали однокласникам чи друзям для заповнення: “Ім’я, вік” “Твоя улюблена пісня”, “Твій улюблений серіал” і найцікавіше “Що ти думаєш про автора цієї анкети”.
Найвинахідливіші власники цих паперових соцмереж складали конвертиками сторінки зошита для символічного подарунку. Там можна було знайти наклейки, фантики чи послання автору. Не уявляєте, як трусились коліна у дівчат, коли вони давали заповнити свої анкети хлопцям, які їм подобались.
Ваші батьки так само, як ви зіштовхувались із нерозумінням дорослих, їм складно було відшукати інформацію про себе, свою сексуальність, про емоційні, психологічні та фізіологічні зміни дорослішання.
Вони точно робили дурниці і мали свої страшні таємниці, які так і нікому не розповіли.
Вони точно мало розуміли себе і соромились запитати поради.
Ми впевнені, що їм шкода, що вони часто не розуміють вас.
Але ми також впевнені, що вони люблять вас.
Якщо ви переживаєте складний період, чогось не розумієте, втратили друзів чи стосунки з коханою людиною. Якщо з вас глузують чи спонукають до неприємних чи протизаконних дій.
Просто розкажіть батькам чи близьким дорослим.
Або поділіться своїми переживаннями з нами, адже ми також пройшли цей непростий період дорослішання.
Вислухаємо. Зрозуміємо. Підтримаємо.
Ваші Конектики!