На хвилях музики

Музика відіграє надзвичайно важливу роль у житті молоді.

Згідно зі статистикою, 53,8% молодих людей слухають музику весь час: коли готуються до занять, відпочивають, гуляють чи лягають спати.

Музика допомагає людині повірити в себе, досягати поставлених цілей та пережити нерозділене кохання.

Психологи встановили, що люди, які регулярно прослуховують улюблені пісні й композиції, в 5 разів частіше роблять добрі вчинки, ніж інші. У 2008 році, британські вчені вирішили вивчити, як слова музики впливають на ставлення та поведінку підлітків. Щоб це перевірити, одній групі молодих людей вмикали пісні з позитивним змістом, а іншій – з нейтральною ідеєю.

Згодом дослідники вирішили перевірити, як відреагують підлітки на ситуацію, коли куратор групи “випадково” впустить олівець. Учасники з групи, які прослухали позитивну пісню, не тільки швидше пропонували свою допомогу, але й у п’ять разів частіше підіймали олівець, ніж в іншій групі.

Три цікаві факти про музику:

  1. Люди схильні краще ставитися до вже знайомої музики. Так званий “ефект впізнаваності” визначає, що ми воліємо слухати ті пісні, які ми коли-небудь чули. Іншими словами, вам подобається якийсь трек не тому, що він хороший, а тому, що ви уже з ним знайомі.
  2.  Улюблена пісня людини завжди асоціюється з певною подією в житті, що викликала сильні емоції.
  3.  Почуття ритму мають не лише люди, але й тварини. Такі тварини, як Слони, шимпанзе та папуги можуть танцювати швидко та повільно, вловлюючи такт музики.

Три найуспішніші музичні виконавці в історії:

  1. Майкл Джексон має близько 750 мільйонів розпроданих копій пластинок.
    А альбом “Thriller”, який був шостою студійною роботою музиканта, вже через рік став найбільш продаваним музичним альбомом всіх часів. “Король поп-музики” занесений в Книгу рекордів Гіннесса 25 разів, має 15 Ґреммі й сотні інших премій.
  2. Соліст групи “Queen” Фредді Мерк’юрі прославився як автор популярних пісень “We Are the Champions”, “Somebody to Love” і “Bohemian Rhapsody”. Остання займає перший рядок в рейтингу “100 найкращих пісень в історії рок-музики” (Дивись також Список 500 найкращих альбомів усіх часів). Співак має велике число нагород і премій, а його альбоми й досі розходяться по світу багатомільйонним тиражем.
  3. Одним з найуспішніших музикантів є британський співак і композитор сер Джеймс Пол Маккартні. Він неодноразово зафіксований в Книзі рекордів Гіннесса, має безліч нагород, включаючи 16 премій Ґреммі, а тираж його синглів у багато разів перевершує позначку 100 мільйонів. Маккартні є одним із засновників групи “The Beatles”. Його дует з Джоном Ленноном визнаний одним з найяскравіших і найуспішніших авторських союзів останнього сторіччя.

Щорічно музична індустрія отримує мільярди доларів прибутку з продажу музики на компакт-дисках, вінілі, касетах, в цифрі та на інших носіях.

Мрія більшості виконавців та діячів індустрії – це премія Ґреммі. Церемонія триває близько 4-6 годин, упродовж яких академія роздає нагороди в 78 категоріях.

Три цікаві факти про премію Ґреммі:

  1.  2017 року британська співачка Адель відмовилася отримувати свою нагороду в номінації “Альбом року”.  Вимовивши досить емоційну та зворушливу промову, Адель зізналася, що не може прийняти нагороду, оскільки в цій номінації, на думку співачки, мала перемогти Бейонсе та її альбом “Lemonade”.
  2. Серед музичних колективів рекордом за кількістю нагород може похвалитися рок-гурт U2.  На сьогодні в активі групи 22 статуетки.
  3. У 2010 році премія “Ґреммі” була посмертно присуджена Майклу Джексону.

За батька нагороду прийшли отримувати діти. Цей момент став одним із найзворушливіших в історії премії.

Музика здатна проникати до глибин душі та робити у ній значні зміни.

Саме ви визначаєте, якими будуть ці зміни, обираючи для прослуховування ту чи іншу музику.

Музичний привіт від Коннектиків!