Про нас

Наша мета
допомагати молодим людям!

Організація «Турбота в дії» заснована в Німеччині у 1998 році для допомоги соціально вразливим дітям молоді та сім’ям з України. Про успішність організації свідчить відкриття дочірніх представництв у Львові 2011 року. В 2015 році свою діяльність наша ГО розширила до Малаві.

Сьогодні діє 7 проектів та ряд програм. 22 штатних працівники та понад 150 волонтерів.

Наша місія

Допомогти соціально вразливим дітям та молоді змінити своє життя на краще через залучення експертів, створення освітнього контенту, надання консультацій про послуги та можливості. Ми завжди на стороні молоді.

Наші послуги

Створені, щоб допомогти дітям та молодим людям, ми також навчаємо й підтримуємо прийомних батьків. Одним з наших найважливіших напрямків є допомога молодим людям розвинути життєві навички у рамках проекту «КРОК», з якого і зародилась ідея створення цього веб-сайту.

3000 +
волонтерських годин на рік
100 +
тренінгів і профорієнтаційних екскурсій для підлітків з 2013 р.
1
проектів з підтримки соціально вразливих дітей і сімейних форм опіки

Наше керівництво

Janice Lehnis

Співзасновниця

Мови:
English, German, French

Jasmine Lehnis-Leitao

Виконавча директорка

Мови:
English, German

Марія Бойко

Виконавча директорка
ГО "Турбота в дії" (Львів)

Мови:
Українська, English

Команда КРОК

PhD, Ігор Мойсеєнко

Експерт з соціальних комунікацій та інших видів освіти, проектний менеджер “КРОК”,  ФОП власник інтерактивного бізнесу в галузі електронної комерції.

Кредо

“Якщо ваш розум здатен щось уявити, то Ви здатні цього досягти!” Здійснюю мрії.

Мрія

Подорожувати, здійснюючи мрії та позитивний вплив на людей по цілому світу.
Наша Команда завжди на стороні молоді. Ми готові допомагати рости тим, хто прагне!
Привіт! Моє ім’я Ігор і я ваш друг. Керую командою КРОК та експерт з соціальних комунікацій. Сміливо звертайтесь з будь-яким запитанням та ми разом знайдемо для вас рішення!

Цінуйте тих людей, що є поруч з вами. Разом із ними, ставши однією командою, ви зможете мати більше. Якщо у вас поки немає рідних, то ми залюбки станемо вашою командою. Нумо знайомитись!

Оленка Ждан

Координаторка “КРОК”

Мрія

Привіт! Вже скоро організує для молоді супер крутий фест!

Наша історія

Засновники Care in Action Вернер і Дженіс Леніс (у центрі) невпинно працювали, щоб допомогти дітям покинути заклади опіки та вирости в прийомних сім’ях.

Дізнавшись про величезні потреби системи опіки над дітьми-сиротами в Україні, у 1997 році я організував наші перші проекти з надання гуманітарної допомоги. Хоча мені знайомі сумні наслідки вражаючої убогості та корупції в найбільш занедбаних секторах суспільства в Індії та Непалі, де я колись працював, певні значні недоліки та нелюдські умови тут краяли моє серце.

Отож, у 1998 ми заснували Care in Action eV в Мюнхені. Ми запустили масштабніші благодійні проекти, якими врешті-решт охопили тисячі дітей-сиріт, вразливих дітей і сімей в кризі. Ми робили капітальні ремонти дахів дитячих будинків, ванних кімнат і туалетів, кухонь, умебльовували спальні та класні кімнати. Завершивши додаткові проекти у Чорногорії та Албанії, моя дружина Дженіс і я повністю сконцентрувались на потребах в Україні. Крім благодійної діяльності, ми активно підтримували ідею змін у системі опіки над дітьми, зокрема перехід від негуманних, великих, застарілих закладів інституційного догляду до сімейних моделей опіки.

В той же час на зміну приходило нове покоління. Частина пострадянської освіченої молоді проявила глибоке занепокоєння цими соціальними потребами і виявила бажання трансформувати своє зацікавлення у добре скоординовані дії. Долучившись у якості волонтерів і працівників, вони допомогли нам втілювати програми розвитку дитини і підтримувати проекти для дітей-сиріт. У 2011 році ми заснували місцеву сестринську організацію «Турбота в дії», яка підпорядкована Раді Правління.

Розвиток нашої стратегії та команди

Болісний досвід традиційних дитячих будинків підтвердив:

«Дітям потрібно більше, ніж їжа, дах над головою і базова освіта, їм також потрібні сім`я, любов і позитивна інтеграція в суспільство».

Оскільки останнього так часто бракувало, ми спробували дати поштовх змінам всередині самої системи опіки над дітьми-сиротами, організовуючи конференції, круглі столи та міжнародні обміни досвідом, присвячені темі сімейних моделей опіки над дітьми.

Ми також маємо партнерів у рамках проектів, націлених на потреби дітей у Малаві. Ми створили дві громадські організації, які підтримують сиріт СНІДу і вразливих дітей, а з часом розширили нашу програму спонсорської підтримки дитини, щоб дати найбіднішим дітям можливість залишитися у школі.

Заглядаючи в майбутнє

Попереду ще багато випробувань, проте я усвідомлюю, що наші проекти вдосконалились і значно зросли у своєму масштабі. Розробивши цілісний підхід, ми безпосередньо допомагаємо дитині та підтримуємо її опікунів для забезпечення якомога кращих умов для її розвитку і співпрацюємо з іншими, щоб робити значніші та стабільніші зміни. Наші проекти щорічно впливають на тисячі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сотні батьків-вихователів, прийомних батьків та інших опікунів, і також мають на меті вплинути на національні стандарти.

Ім’я «Care in Action – Турбота в дії» стало відомим у сфері професійної опіки над дітьми в Україні завдяки роботі над інформуванням населення щодо труднощів, з якими стикаються діти-сироти, та розповсюдженням передового досвіду та практик. Наш журнал для професійних батьків «Батьківство в дії» використовується по всій країні соціальними службами, експертами, батьками-вихователями і прийомними батьками – розповсюджено 4 тис. примірників 3-ього видання. Крім того, ми впроваджуємо тренінгову програму, щоб у всіх куточках України поширити одну з передових моделей опіки «Забезпечення надійного базису», розроблену проф. Джилліан Шофілд і д-ром Мері Бік при Університеті Східної Англії. І працюємо над тим, щоб її інтегрували до державних стандартів.

Я бачу вплив наших проектів на випускників закладів інституційного догляду. Аня, наприклад, мала великі труднощі з тим, щоб отримати роботу і на ній втриматися. Проекти підтримки і наставництво зробили свій внесок, і ось вже як понад два роки вона працевлаштована і дає собі раду. Після дворічної підтримки її навчання Токозані Пенда з Малаві з відзнакою закінчила школу, і її прийняли до університету. Коли я бачу, як Геннадій та Ірина, які пройшли систему опіки, приєднуються до нашої команди, бо хочуть зробити свій внесок, щоб допомогти таким, як вони, я розумію, що усі наші зусилля були недаремними.

Дякую за вашу активну участь і підтримку.

Вернер Лейніс

Доєднуйся до спільноти connects в соцмережах!